آخرین اخبار

توقیف محموله اسکناس در تایباد / متهمان قصد خروج از کشور را داشتند

حوادث رکنا: 800 میلیون محموله اسکناس در راه مرز تایباد لو رفت.

مرزبانان هنگ مرزی تایباد با اشراف اطلاعاتی از حوزه استحفاظی خود هنگام کنترل خودروهای عبوری که قصد خروج از کشور را داشتند به یک دستگاه خودرو سواری با ۲ سرنشین مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر در کنار جاده متوقف کردند.
مرزداران استان خراسان رضوی در بازرسی از این خودرو ۸ میلیارد و ۳۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال وجه رایج جمهوری اسلامی ایران که به صورت نقد و به طرزی ماهرانه در بدنه این سواری جاسازی شده بود را کشف و ضبط کردند. روز گذشته فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: در این عملیات ۲ متهم که قصد خروج از کشور را داشتند دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای مراحل قانونی و قضایی راهی دادسرا شدند.
به گزارش رکنا، سردار مجید شجاع با بیان اینکه خروج وجه رایج جمهوری اسلامی ایران بدون مجوز ممنوع است، تأکید کرد: سودجویانی که با اقدام مجرمانه و قاچاق قصد ضربه زدن به اقتصاد کشور را دارند بدانند، در نهایت مغلوب مرزبانان این خطه خواهند شد.
این مقام ارشد مرزبانی استان در ادامه به کشف محموله سنگین سوخت در مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: مرزداران هنگ تایباد با هدف برخورد با قاچاقچیان سوخت و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی از کشور، در ۵ روز گذشته در بازرسی خودروهای ترانزیتی موفق به کشف مقادیر چشمگیری سوخت قاچاق شدند.
سردار شجاع بیان کرد: ضابطان قضایی ما در هنگ تایباد با تجسس دقیق خودروهای عبوری، موفق شدند از خروج ۶ هزار و ۸۵۲ لیتر سوخت قاچاق جلوگیری کنند. ارزش محموله کشف شده در مجموع ۶۱۶ میلیون و ۶۸۰ هزار ریال برآورد شده است. در این عملیات‌ها تعدادی راننده متخلف دستگیر شدند و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قضایی در اختیار دادسرا قرار گرفتند. 

0 0
کد خبر 80286

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =