آخرین اخبار

بیش از یک تُن تریاک در سیستان و بلوچستان کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۹ قاچاقچی و کشف یک تن و ۱۱ کیلوگرم تریاک در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مواد افیونی خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری ۹ قاچاقچی و کشف یک تن و ۱۱ کیلوگرم تریاک در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مواد افیونی خبر داد.

سردار احمد طاهری   اظهارداشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر ایرانشهر و بمپور با اشراف اطلاعاتی، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان‌های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه عصر روز گذشته ماموران انتظامی بمپور در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه، یک تیم از این باند قاچاق را که با ۲ دستگاه پژو ۴۰۵، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در حوالی شهر " نوکچوب " این شهرستان بودند شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، زمین گیر و خودروهای آنها توقیف شد.

وی تصریح کرد: طی این عملیات هر پنج قاچاقچی دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیف شده از آنها ۳۷۵ کیلو و ۶۷۵گرم تریاک به همراه ۲ قبضه سلاح کلاش و ۱۲۰ فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر ایرانشهر نیز یک تیم دیگر از این باند حرفه ای قاچاق را که به وسیله ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در سه راه "نوک آباد" این شهرستان در حال انتقال مقادیری قابل توجهی مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: قاچاقچیان با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات مقتدرانه، جان برکفان پلیس مبارزه با موادمخدر با تلاش و سرعت عمل خود، چهار نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی ۶۳۵ کیلو و ۹۵۵ گرم تریاک را به همراه یک قبضه سلاح کلاش و ۶۰ فشنگ جنگی کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع یک تن و ۱۱کیلو و ۶۳۰گرم تریاک کشف شده است، خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و تلاش برای دستگیری متهمان متواری ادامه دارد.

ایرنا
 

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 80194

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =