آخرین اخبار

آمریکا رئیس حشد شعبی عراق را تحریم کرد/ بغداد: واشنگتن خطای خود را اصلاح کند

وزارت خزانه داری آمریکا جمعه شب اعلام کرد رئیس حشد شعبی عراق رادر فهرست تحریم های این کشور قرار داده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت خزانه داری آمریکا جمعه شب اعلام کرد رئیس حشد شعبی عراق رادر فهرست تحریم های این کشور قرار داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت خزانه داری آمریکا ضمن اعمال تحریم هایی علیه فالح الفیاض، رئیس سازمان حشد شعبی عراق مدعی شد که الفیاض "با نقض جدی حقوق بشر در ارتباط است".

این وزارتحانه در ادامه ادعاهایش آورد: "ما کسانی را که مانع از اعتراضات صلح آمیز عراقی ها ، دستیابی به عدالت و ریشه کن کردن فساد می شوند مجازات خواهیم کرد."

در همین راستا هاشم الموسوی، از رهبران جنبش النجبا اظهار داشت: "هدف قرار دادن الفیاض پس از ناتوانی آمریکا در انحلال حشد شعبی و توطئه علیه آن، یک پروژه شکست خورده آمریکایی است."

وی توضیح داد که قرار دادن رئیس حشد شعبی در فهرست تحریم های خزانه داری آمریکا پیام ناامیدکننده ای است که شایسته پاسخ نیست.

قاسم الاعرجی ، مشاور امنیت ملی عراق نیز از واشنگتن خواست اشتباه اعمال تحریم ها علیه یک شخصیت دولتی عراق را تصحیح کند.

الاعرجی گفت: درست نیست که نام رئیس حشد شعبی در لیست های تحریم ایالات متحده باشد. ما از خزانه داری آمریکا می خواهیم که تصمیم تحریم شخصیتی متعلق به دولت عراق را اصلاح کند.

پیش از این فالح الفیاض گفته بود که خروج نیروهای آمریکایی، به عراق استقلال واقعی می دهد".

الفیاض در سخنرانی خود در جریان جشنواره یادبودی که به مناسبت اولین سالگرد شهادت "رهبران پیروزی" در استان بصره برگزار شد، گفت که پاسخ به ترور دو رهبر شهید قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس "حذف نیروهای خارجی از عراق" است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 80118

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =