آخرین اخبار

صدور پروانه‌های صنفی در بوکان ۳۰ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اتاق اصناف بوکان گفت: امسال صدور پروانه‌های صنفی در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.

سعدون احمدپوری روز پنجشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آمار منتشر شده این نهاد، ۸۷۳ فقره پروانه صنفی در ۹ ماهه سال ۹۸ صادر شده بود که این میزان در مدت مشابه سال جاری به یک هزار و ۷۸ فقره رسید.

وی ادامه داد: در این مدت با شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها با تعطیلی و محدودیت رو به رو بوده اند که افزایش صدور پروانه‌های صنفی نشان از تغییر مشاغل و روی آوردن برخی کسب و کارها به فعالیت های صنفی دارد.

رییس اتاق اصناف بوکان با بیان اینکه تعداد پروانه‌های تمدیدی امسال نسبت به سال گذشته تفاوت چشمگیری نداشته است، افزود: دوره آموزشی "احکام تجارت و کسب و کار" برای ۵۰۸ نفر از شاغلان در حوزه اصناف این شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده است.

وی گفت: این دوره‌های آموزشی در نیمه نخست سال جاری در حوزه  اصناف برگزار شده و این روند در صورت موافقت ستاد کرونا و عدم ایجاد مشکل در این زمینه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه خواهد یافت.

احمدپوری  از پلمب ۴۱ واحد صنفی در این شهرستان در سال جاری نیز خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد واحد صنفی متخلف ۳۰  واحد مربوط به عرضه‌کنندگان مرغ زنده و مابقی از دیگر صنوف هستند.

وی با اشاره به اینکه یک اکیپ سه نفره به صورت شبانه‌روزی در سطح شهر اقدام به گشت‌زنی می‌کنند، اضافه کرد: پس از شیوع بیماری کرونا در کشور، شورای سلامت شهرستان تشکیل و اقدامات پیشگیرانه مختلفی را با همکاری سایر دستگاه‌ها برای مقابله و پیشگیری اجرا کرده است.

وی از کاهش پنج درصدی تعداد بازرسی‌ها در بوکان خبر داد و گفت: در سال گذشته ۶ هزار و ۴۵۰ مورد بازرسی انجام شده که امسال این عدد به پنج هزار و ۱۹۰ مورد رسیده است.

"احمدپوری" افزود: پرجمعیت ترین اتحادیه در این شهرستان اتحادیه خواروبارفروشی و سوپرمارکت ها با یک هزار و ۲۶۵ عضو و کم ترین اتحادیه مروبط به اتحادیه طلا،نقره، ساعت و بدلیجات با ۲۱۰ عضو می باشد.

در بوکان ۱۲ هزار واحد صنفی پروانه‌دار وجود دارد که زیر نظر ۱۷ اتحادیه فعالیت می‌کنند.

کد خبر 79852

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =