آخرین اخبار

سگ رباتیک بعد از سقوط بلند می‌شود

محققان یک سگ رباتیک را به هوش مصنوعی منحصر به فردی مجهز کرده‌اند که به آن امکان می‌دهد بعد از سقوط در اثر لغزش یا فشار خارجی از جای خود برخیزد.

به گزارش ایمنا، برخاستن از جای خود بعد از افتادن در ظاهر کار ساده‌ای به نظر می‌رسد. اما مبتنی بر طی شدن فرایند پیچیده ذهنی و فیزیکی است. گروهی از محققان چینی و اسکاتلندی با همکاری یکدیگر روشی را ابداع کرده‌اند که به سگ‌های رباتیک امکان می‌دهد تا بعد از هر نوع افتادن و سقوطی از جای خود برخیزند و به مسیرشان ادامه دهند.

این هوش مصنوعی در صورت برخورد جسم سخت به سگ ربات، هل دادن، کشیدن و قرار دادن مانع در برابر پاهای آن می‌تواند بازگشت تعادل را تضمین کند. سیستم هوش مصنوعی مذکور به گونه‌ای ارتقا یافته تا واکنش سگ‌ها در برابر هر بار سقوط بهتر از قبل شود. برای بهینه سازی این سیستم هوش مصنوعی از الگوریتم هوش مصنوعی میوزیرو کمک گرفته شده است.

محققان می‌گویند در آینده با استفاده از الگوریتم یادشده می‌توان هزاران ماشین هوشمند تولید کرد که انعطاف زیادی داشته و می‌توانند بدون نگرانی از برخورد با موانع یا سقوط در صورت فشار و غیره پرواز کنند یا در دریا و بر روی زمین حرکت کنند. همچنین این الگوریتم هوش مصنوعی فشار محاسباتی رایانه‌ای برای انجام وظایف و فرایندهای مختلف را کاهش می‌دهد و تولید سیستم‌های پیچیده را با دشواری کمتری ممکن می‌کند.

کد خبر 79828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =