آخرین اخبار

شورش در آمریکا | بازتاب سقوط و غارت کاخ کنگره در رسانه‌های جهان

هرج و مرج هواداران افراطی دانلد ترامپ در واشنگتن و سقوط کاخ کنگره آمریکا در رسانه‌های سراسر جهان و دو سوی اقیانوس بازتاب گسترده داشت.

به گزارش همشهری آنلاین، در شبی که قرار بود سناتورهای آمریکایی پیروزی قطعی و نهایی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تایید و راه ورود او را به کاخ سفید هموار کنند، جمعی از شهروندان آمریکا با چراغ سبز ترامپ کاخ کنگره را به تسخیر خود درآوردند و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری و سناتورها را فراری دادند.

هر چند ترامپ در پیامی ویدئویی از هوادارانش خواست آرامش پیشه کنند و بایدن سقوط کنگره را «تهاجم بی‌سابقه به دموکراسی و ارزش‌های آمریکا» خواند اما عملا کار از کار گذشته بود و جهان در شامگاه چهارشنبه به تماشای یکی از تاریخی‌ترین لحظه‌های تاریخ ایالات متحده نشست؛ جایی که اوباش جای سناتورها را گرفتند و با صندلی‌های اشرافی نهاد قانونگذاری عکس یادگاری انداختند.

بسیاری از روزنامه‌های آمریکا و اروپا هم عکس یک خود را به شورش از نوع آمریکایی اختصاص دادند. گاردین، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، دیلی تلگراف، مترو، میرر، لارپابلیکا، فایننشال تایمز، تایمز، دیلی میل و ده‌ها و صدها رسانه چاپی در دو سوی اقیانوس با بهت و شگفتی ماجرای سقوط کنگره را با تیتر و عکس در صفحه اول پوشش دادند.

کاربران آلمانی هم سراغ شماره‌های پیشین اشپیگل رفتند و برخی جلدهای آن را با تصویر و موضوع آمریکای دوران ترامپ بازنشر کردند. به نظر می‌رسد مدیران و دبیران معتبرترین هفته‌نامه آلمان پیش‌تر این روزهای ایالات متحده را به رهبری ترامپ با عناوینی چون «آمریکا در آتش» و «شیطان آتشین» پیش‌بینی کرده بودند.

کد خبر 79704

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =