احتمال بازگشایی سینماها قوت گرفت

تهران- ایرنا- مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی از طرح حمایت از سالن‌های سینمایی برای بازگشایی سینماها خبر داد.

محمدرضا فرجی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره آخرین مرحله تصویب طرح حمایت سازمان سینمایی از صاحبان فیلم‌ها، اظهار داشت: دریافت حمایت از سوی سازمان سینمایی برای فیلم‌سازانی که می‌خواهند آثارشان در سینماها اکران شود، به صورت پیشنهاد به سازمان سینمایی ارائه شده است، که بعد از بررسی‌های لازم باید به تایید سازمان سینمایی برسد.

وی افزود: در واقع پیشنهاد این است که سازمان سینمایی درصدی از صندلی‌های سالن‌های سینما برای فیلم‌هایی که بعد از بازگشایی مجدد سالن‌های سینما اکران می‌شود را پیش خرید کند.

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی ادامه داد: براساس این طرح و به پیشنهاد شورای صنفی نمایش، سازمان سینمایی، در سینماهای ۱ و ۲ سالنه ۲ درصد، ۳ و ۴ سالنه ۳ درصد و ۵ سالنه ۵ درصد از مجموعه صندلی‌های موجود سینما را پیش خرید می‌کند.

فرجی خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنم که این پیشنهاد باید از سوی ستاد کرونای سازمان سینمایی تصویب نهایی شود تا به مرحله اجرایی برسد.

شیوع ویروس کرونا در کشور، برای نخستین بار شنبه سوم اسفند سال ۱۳۹۹ اعلام و به دنبال تعطیلی بسیاری از مکان‌های تجمع تعطیل شد. هر چند این تعطیلی ابتدا یک هفته‌ای اعلام شد اما شیوع کرونا آنقدر گسترده شد که این تعطیلی یک هفته‌ای ۴ ماه به طول انجامید.
اوایل تیر ماه امسال هر چند سینماها باز شدند اما عدم استقبال مخاطبان از پرده نقره ای و پایین بودن کیفیت فیلم ها و به دنبال آن شیوع دوباره کرونا بعد از ۲ ماه سینماها را به تعطیلی دوباره کشاند.
حالا و برای سومین بار از امروز ۱۷ دی ماه در ۱۹ استان کشور سینماهای تحت مدیریت حوزه هنری باز شده است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قصد دارد با گرفتن موافقت ستاد ملی مباره با کرونا به بازگشایی سه باره سینماها اقدام کند.

کد خبر 79673

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =