تعرفه آزاد تجارت با اوراسیا درحال پیگیری است

ساری- معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه رشد صادرات را در گرو توجه به تولیدات داخلی دانست و گفت: تعرفه آزاد تجارت با اوراسیا درحال رایزنی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رسول مهاجر ظهر چهارشنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی با تاکید بر تمرکز بر صادرات برای جهش تولید در سال جهش تولید، اظهار داشت: توجه به تولید داخلی منجر به رشد صادرات خواهد شد.

وی با اظهار اینکه برای رشد صادرات باید اسناد تعرفه‌های ترجیهی را با کشورهای همسایه و تعرفه آزاد را با دیگر کشورها امضا و برقرار کنیم، با اشاره به تعرفه ترجیهی با اوراسیا افزود: مذاکرات برای تعرفه آزاد بین کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و ایران شروع شده و به زودی این مسئله محقق خواهد شد.

وی با اشاره به همسایگی مازندران با کشورهای عضو و اتحادیه اوراسیا تصریح کرد: تصویب تعرفه آزاد سبب رشد صادرات کشاورزی و لبنی از استان مازندران خواهد شد.

مهاجر با بیان اینکه طی یکسال گذشته ۹۰ درصد محصولات کشاورزی مازندران با تعرفه ترجیهی به روسیه صادر شده است، تصریح کرد: با اعمال تعرفه آزاد تجارت و صادرات محصولات به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا رشد قابل توجهی خواهد گرفت.

معاون اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه وزرات خارجه آماده هرگونه همکاری برای توسعه تجارت در مازندران است، افزود: مازندران ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خوبی برای صادرات محصولات مختلف دارد.

کد خبر 79634

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =