تشدید سختگیری در کارت تردد خودرویی، جاده کندوان را خلوت کرد

فرمانده پلیس راه کندوان گفت: تشدید سختگیری‌ها در زمینه صدور مجوزهای تردد خودرویی به دنبال مصوبه جدید ستاد استانی مقابله با کرونا، سبب خلوت شدن جاده کندوان به عنوان یکی از محورهای اصلی منتهی به مازندران شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده پلیس راه کندوان گفت: تشدید سختگیری‌ها در زمینه صدور مجوزهای تردد خودرویی به دنبال مصوبه جدید ستاد استانی مقابله با کرونا، سبب خلوت شدن جاده کندوان به عنوان یکی از محورهای اصلی منتهی به مازندران شد.

بررسی گزارش پلیس راه ، شاهدان عینی و مردم محلی نشان می دهد که با تشدید محدودیت های تردد و سخت‌گیری بر برگه‌های تردد خودرویی که از صبح امروز چهارشنبه در استان آغاز شد، تردد خودرویی در محور کندوان کاهش محسوسی داشته است.

گزارشات در حالی از کاهش محسوس حجم تردد در جاده کندوان حکایت می کند که این جاده مواصلاتی در شرایط عادی از پرترافیک‌ترین جاده های بین استانی مازندران محسوب می شود و در ایام پایان هفته به طور معمول با ترافیک سنگین خودرویی از جمله مسافران و گردشگران به خصوص پایتخت نشینان مواجه می‌شود.

فرمانده پلیس راه کندوان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال مصوبه های جدید کرونایی و محدودیت در صدور مجوز و نیز افزایش تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی حجم ترافیک خودروها از جنوب به شمال و برعکس در محور کندوان ، برخلاف مدت مشابه هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته است به طوری که می توان مدعی شد که حجم تردد خودروها به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است.

سروان محمد احمدی تبار افزود: از زمان اجرای طرح جامع محدودیت ها که از اول آذرماه اغاز شده و تاکنون تداوم دارد ، در برخی از روزها آنچه به صورت میانگین بررسی شد از تعداد ۱۰۰ خودرو دارای مجوز تردد، شاید یک مورد آن براساس مصوبه این طرح و دارای اسناد پزشکی و غیره بوده و مابقی از فعالان حوزه اصناف، ساخت و ساز و دیگر موارد بودند.

وی در عین حال گفت که از زمان اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند کرونایی تاکنون برای بیش از ۲ هزار خودرو با پلاک غیربومی به خاطر رعایت نکردن مصوبه های کرونایی این طرح از طریق ماموران پلیس مستقر در ایستگاه های کنترل و منع تردد خودروهای با پلاک غیر بومی، جریمه های ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومانی اعمال شد.

احمدی تبار ابراز امیدواری کرد که با تشدید محدودیت های تردد جاده ای و رعایت جدی تر پروتکل های بهداشتی در این شرایط که وضعیت برخی از شهرستان‌های مازندران برخلاف دیگر استان ها دارای رنگ قرمز و نارنجی است شاهد کاهش مبتلایان و جانباختگان ناشی از کووید - ۱۹ در این استان باشیم.

ستاد مقابله با کرونا مازندران از اول آذر ماه همزمان با آغاز اجرای طرح محدودیت های جامع کرونایی برای تردد خودرویی در استان چند نوع مجوز مصوب کرد که در شیوه نخست مجوزی برای خودروهای بومی دارای پلاک غیربومی بود و از سوی فرمانداری ها با دریافت مدارک صادر می شد.

نوع دوم مجوزها نیز برای حل مشکلات تردد پرسنل و کارگران تولیدی و صنعتی و همچنین کارگران فصلی ساختمانی و کشاورزی بود که اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، جهاد کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت متولی صدور آن بودند. علاوه بر این استانداری نیز در صورت درخواست دستگاه های دیگر و با تشخیص جاماندگی اقدام به صدور مجوز می‌کرد.

اگرچه در کلیات طرح جامع مدیریت هوشمند کرونایی در مورد محدودیت های تردد جاده ای اشاره شده بود، افرادی دارای شرایط ویژه مانند دارندگان مدارک مستند نوبت پزشکی، ماموریت های اداری و احضاریه های قضایی می توانند مجوزهای تردد از ادارات مربوط دریافت کنند منتها صدور مجوزهای بی مورد و خارج از این مصوبه سبب تردد بی شمار مسافران و گردشگران از مبادی ورودی جاده های اصلی پایتخت از جمله کندوان به شهرهای ساحلی غرب مازندران شد .

به طوریکه در روزهای پایانی هفته پیش تصاویری از ترافیک پرحجم نقطه به نقطه در جاده چالوس - کرج محدوده کندوان شهرستان چالوس در صفحات تلگرام و واتساپ نشر و باز نشر شد که چنین رویدادی با واکنش خیلی از مردم این خطه غربی مازندران مواجه شد.

مساله ای که از آن به عنوان یکی از دلایل قرمز ماندن مازندران در وضعیت کرونایی یاد می شود. به همین دلیل ستاد مقابله با کرونا در مازندران در نشست روز شانزدهم دی ماه جاری مصوب کرد تنها خودروهایی که دارای شرایط ویژه برگه تردد زرد رنگ از استانداری باشند می توانند از محدودیت های کرونایی گذر کنند.

سه محور فیروز کوه ، هراز و کندوان از راه های اصلی استان مازندران به پایتخت کشور است . حدود ۷۸ کیلومتر از مجموع ۱۶۰ کیلومتری محور چالوس - کرج در حوزه استان مازندران قرار دارد.


 ایرنا

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 79617

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =