آخرین اخبار

کدام استان چاق‌ترین دانش‌آموزان ایران را دارد؟

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گیلان گفت: گزارش‌های سامانه سناد حاکی از است که دانش‌آموزان گیلانی رتبه اول چاقی را در کشور دارند.

به گزارش  ایسنا، امیر سراجی درباره نتایج اجرای طرح ملی کوچ (کنترل وزن و چاقی)، اظهار کرد: امسال طرح ملی کوچ در کل کشور با استفاده از ظرفیت معلمان انجام و قد و وزن و شاخص توده بدنی دانش‌آموزان در سامانه ملی سناد ثبت شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه با اجرای طرح کوچ بیش از ۳۶۳ هزار دانش‌آموز معادل ۹۸ درصد غربالگری شدند، افزود: گزارش‌های ثبت شده در سامانه سناد حاکی از این بود که میانگین کشوری چاقی دانش‌آموزان ۱۰.۲۵ درصد است اما میانگین چاقی دانش‌آموزان گیلانی ۱۸.۹ درصد بود که متاسفانه رتبه اول را در کشور دارد.

وی ادامه داد: در میانگین کشوری اضافه‌وزن دانش‌آموزان ۱۹.۸۵ درصد و میانگین دانش‌آموزان گیلانی با ۲۳.۰۳ درصد رتبه سوم کشور است. شاخص وزن طبیعی نشان‌دهنده این است که ۶۳.۰۹ درصد دانش‌آموزان کشور وزن طبیعی دارند در حالی که میانگین وزن طبیعی دانش‌آموزان گیلان ۵۶.۰۲ درصد است و متاسفانه رتبه ۳۲ کشور را در وزن طبیعی دارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان بیان کرد: میانگین شاخص لاغری دانش‌آموزان کشور ۴.۰۵ درصد است که دانش‌آموزان استان گیلان با ۲.۸۲ درصد رتبه ۲۹ کشور را در شاخص لاغری دارند. همچنین در شاخص لاغری شدید دانش‌آموزان میانگین کشور ۱.۹۵ درصد است که گیلان با ۱.۲۲ درصد رتبه ۳۱ کشور را دارد.

وی تصریح کرد: آمارها بیانگر این است که دانش‌آموزان گیلانی رتبه اول را در شاخص چاقی، رتبه سوم را در شاخص اضافه وزن دارند و در شاخص وزن طبیعی رتبه آخر کشور هستند، اما در شاخص لاغری و لاغری شدید مشکلی ندارند.

کد خبر 78763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =