آخرین اخبار

امسال ۲۵ هزار و ۵۰۰ تُن کالای اساسی در آذربایجان‌غربی توزیع شده است

مهاباد- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: امسال برای مقابله با افزایش قیمت‌ها ۲۵ هزار و ۵۲۳ تُن انواع کالاهای اساسی با نرخ تعادلی در استان توزیع شده است.

ایرج مرندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در چندین مرحله انواع کالاهای اساسی از جمله شکر، برنج، مرغ منجمد، گوشت قرمز و روغن نباتی با نرخ تعادلی از طریق فروشگاه‌های مجاز استان در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این مدت بیش از ۱۴ هزار تُن شکر در استان توزیع شد که هفت هزار و ۹۴۷ تُن آن برای صنوف و صنعت و ۶ هزار و ۳۵ تُن برای مصرف خانوارها در فروشگاه‌های مجاز و زیر نظر کارشناسان توزیع شد.

معاون نظارت، بازرسی و حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در این مدت ۶ هزار و ۶۱۰ تُن برنج، ۲ هزار و ۴۱۰ تُن مرغ منجمد، ۳۱۳ تُن گوشت قرمز و ۲ هزار و ۲۰۸ تُن روغن نباتی جامد و مایع توزیع شد.

وی در خصوص توزیع روغن در استان نیز گفت: هر چند توزیع روغن در سبد خانوارها نبود اما به دلیل ضرورت و نیاز بازار توزیع آن انجام شد که از میزان روغن توزیع شده ۹۵ درصد آن روغن مایع و مابقی روغن جامد بود.

وی در خصوص بازرسی از واحدهای صنفی نیز اظهار داشت: امسال در ۲۱۱ هزار و ۹۰۰ واحد صنفی در استان مورد بازرسی قرار گرفتند و در این بازرسی‌ها برای هشت هزار و ۴۲۴ واحد پرونده تخلف  تشکیل شد و متخلفان به پرداخت ۷۹۵ میلیارد ریال جریمه شدند.

"مرندی" با قدردانی از همراهی و همکاری مردم در زمینه نظارت بر بازار اضافه کرد: در این مدت سه هزار و ۶۹۲ شکایت مردمی در سامانه ثبت شده که از این تعداد ۶۳۳ مورد به صورت حضوری و مابقی به صورت غیرحضوری و سامانه ۱۲۴ بود.

وی افزود: در این مدت بیشترین شکایت مردمی در خصوص نان با یک هزار و ۱۲۸ مورد، خواربار با ۳۶۹ مورد، میوه ۱۱۷مورد، مصالح ساختمانی ۱۱۷ مورد، لوازم الکتریکی ۷۵ مورد، مرغ ۶۹ مورد و سلیمان ۶۸ مورد در جایگاه‌های بعدی قرار داشتند.

معاون نظارت، بازرسی و حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بخش خدمات نیز در این مدت ۶۴ مورد شکایت از خدمات خواربارفرشی، ۵۷ مورد از مشاوران املاک، ۴۴ مورد از کافی‌نت‌ها و ۳۱ مورد از صنایع چوب و کابینت‌سازی‌ها صورت گرفت.

در آذربایجان‌غربی در مجموع ۱۱ هزار و ۳۰۱ واحد صنفی دارای مجوز فعالیت هستند.

کد خبر 78583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =