آخرین اخبار

اردبیلی‌ها مراقب ریزش بهمن باشند

گروه استان‌ها - مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: هوای استان اردبیل در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته ابرناک و توأم با وزش باد جنوبی خواهد بود که به همین منظور پیش‌بینی می‌شود ریزش بهمن در مناطق کوهستانی اتفاق بیفتد.

سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل با اشاره به پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اردبیل اظهار داشت: هوای استان اردبیل در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته ابرناک و توأم با وزش باد جنوبی خواهد بود که به همین منظور پیش‌بینی می‌شود ریزش بهمن در مناطق کوهستانی اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به لزوم توجه به هشدارها و تذکرات در این زمینه توسط کوهنوردان و هم‌استانی‌ها گفت: در این ایام با توجه به شرایط خاص آب و هوایی منطقه انتظار داریم از صعود به ارتفاعات پرهیز شود تا اتفاقی برای هم‌استانی‌هعا نیفتد.

 مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با کاهش دما ابرناکی استان نیز دور از انتظار نخواهد بود و با کاهش محسوس دما با ورود این سامانه جوی در استان روبه‌رو خواهیم شد که به همین منظور وزش باد نیز در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

محمدی با اشاره به تداوم جوی پایدار تا پایان هفته در استان خبر داد و اظهار کرد: تا پایان هفته پدیده جوی غالب در سطح استان پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود مردم نسبت به مدیریت مصرف سوخت اهتمام جدی داشته و همکاری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی بیان کرد: مدیریت دمای گلخانه‌ها و دامداری‌ها نیز با کاهش دما در استان جزو اولویت‌های اساس برای فعالان این عرصه‌ها است که باید در این زمینه اهتمام جدی برای کنترل دما در استان وجود داشته باشد.

انتهای پیام/143/ش

کد خبر 78580

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =