آخرین اخبار

با این عادت های اشتباه از چشم بقیه می افتید

در این مطلب به عادت های اشتباهی اشاره میکنیم که شما را به آدمی نچسب تبدیل کرده و از چشم بقیه می اندازد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که این عادت های اشتباه را دارید بهتر است هر چه زودتر آن ها را کنار بگذارید تا همه از شما متنفر نشوند, حتی ممکن است نزدیک ترین دوستان خود را از دست بدهید. هر کسی دلش می خواهد جزو افراد جذاب و مهربان به نظر برسد تا بتواند در جامعه دوستان بیشتری داشته باشد؛ اما چند عادت و رفتار اشتباه وجود دارد که بدون اینکه خودتان متوجه شوید، جذابیت را از شما می گیرد و شما را از چشم ها می اندازد. برخی از این رفتارها را به شما معرفی می کنیم؛ اگر هر یک از آن ها را در خودتان یافتید، فورا آن را کنار بگذارید. بعد از ترک این رفتارها خواهید دید که حلقه دوستان شما به تدریج بزرگ تر می شود.

عادت های اشتباهی که شما را نچسب میکند

1- رئیس بازی در می آورید

در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که همه تصمیم ها را می گیرید، احساس می کنید دائم باید دستور بدهید و سعی می کنید کارهای دیگران را کنترل کنید، باید بدانید این رفتارتان هیچ جذابیتی ندارد.

2- فقط به فکر خودتان هستید

خیلی ها بدون اینکه خودشان بدانند این ویژگی را دارند. فقط بر خودشان تمرکز می کنند، فقط درباره خودشان حرف می زنند و اهمیتی نمی دهند که دیگران چه حرفی برای گفتن دارند. در این حالت، فکر می کنید خودتان تنها آدمی هستید که اهمیت دارد. اگر این ویژگی در شما وجود دارد، وقتش است خودتان را تغییر دهید. هیچ کس دلش نمی خواهد با آدمی که فقط به فکر خودش است دوست باشد.

3- بر زیبایی ظاهری تمرکز می کنید و باطن را نمی بینید

منشاء زیبایی حقیقی درون قلب و روح است. ظاهر فیزیکی شما مهم ترین ویژگی شما نیست. بعضی از افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد. به آینه نگاه و سعی کنید عمق وجودتان را ببینید. آدمی که در پس سیمای بیرونی شما وجود دارد، ممکن است به آن زیبایی که فکر می کنید نباشد، پس ظاهربینی را کنار بگذارید و سعی کنید طرز تفکرتان را عوض کنید.

4- مبادی آداب نیستید

اگر فردی هستید که با رفتارها و سخنان بی ادبانه یا گستاخانه، دوستان تان را در جمع خجالت زده می کنید، همین حالا این عادت را کنار بگذارید. هیچ کس دلش نمی خواهد اطراف چنین آدمی باشد. همیشه اوقاتی پیش می آید که با کسی موافق نیستید یا شاهد صحنه ای هستید که برایتان خوشایند نیست، ولی این دلیل نمی شود برای آن قشقرق راه بیندازید، چون در این صورت مردم فقط رفتار ناخوشایند شما را می بینند و نمی توانند اشکال کار را از دیدگاه شما ببینند.

5- دائم در حال رقابت هستید

آیا آدمی هستید که احساس می کند باید از همه بهتر باشد و چیزهایی که دارد بیشتر از همه باشد؟ اگر چنین است شما فرد جذابی نیستید. باید بیشتر به دوستان تان اهمیت بدهید و برای موفقیت های آن ها خوشحال باشید؛ مثلا اگر دوست تان بر ترسش از ارتفاع غلبه کرد و 10 پله از نردبان بالا رفت، شما نباید بگویید:«همه اش همین؟ من می تونم 30 پله بالا برم.» به جای آن، او را تشویق کنید و بگویید :«عالیه، بهت افتخار می کنم.»

6-دوستان تان را دشمن خود می دانید

افراد ناخوشایند به طور معمول با دوستان شان در جدال هستند. به جای اینکه با دوستان تان همراه شوید و به آن ها اهمیت بدهید، دائم به آن ها پشت می کنید و از پشت به آن ها خنجر می زنید. اگر می خواهید جذاب به نظر برسید باید یاد بگیرید دوستان شما دشمن تان نیستند و طرف شما هستند.

7- همیشه نگرانید که برای دیگران اهمیتی نداشته باشید

اگر این موضوع همیشه برایتان دغدغه باشد که چرا دیگران آن طور که باید و شاید به شما اهمیت نمی دهند و به آن اندازه ای که توقع دارید به شما توجه نمی کنند، یک آدم نچسب به تمام معنا هستید؛ مثلا وقتی دو تا از دوستان تان بدون شما بیرون می روند، برای آن ها واقعا مسئله مهمی نیست، ولی برای شما هست. با این موضوع کنار بیایید، آن ها هنوز دوستان شما هستند، اما زندگی آن ها وقتی شما در کنارشان نیستید هم جریان دارد.

8- همیشه نیمه خالی لیوان را می بینید

بدبینی ویژگی جذابی نیست. اگر دائم با دید ناامیدانه و منفی به همه چیز نگاه می کنید، سعی کنید دیدگاه تان را عوض کنید. هیچ کس دلش نمی خواهد با آدمی دوست باشد که به جای لذت بردن از جنبه های مثبت زندگی، دائم در حال آه و ناله از جنبه های منفی است.

9- صادق نیستید

وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط می شود یکی از مهم ترین ویژگی هایی که به ذهن می رسد، صداقت است. بیشتر افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، به طور معمول صادق نیستند، درباره همه چیز دروغ می بافند:از کوچک ترین سؤالی که از آن ها پرسیده می شود گرفته تا احساس شان درباره مسائل مختلف. یادتان نرود که همیشه صداقت بهترین سیاست است.

10- قابل اعتماد نیستید، ولی به دیگران وابسته اید

آیا وقتی دوستان تان به کمک شما احتیاج دارند آماده کمک هستید؟ یا از آن آدم هایی هستید که تا دوستی برای درخواست کمک یا راهنمایی به شما زنگ می زند، گوشی تان گم می شود و شارژ تمام می کند و... ؟ اگر آدمی هستید که نمی توان رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه ضعف برای شماست. همچنین اگر کسی هستید که دائم از این و آن کمک می خواهید، ولی هرگز حاضر به کمک به کسی نیستید، این هم یک نقطه ضعف دیگر است که هیچ کس نمی خواهد در دوستش وجود داشته باشد.

کد خبر 78559

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =