آخرین اخبار

۲ مسیر سلامت در شهرکرد به بهره‌برداری رسید

شهردار شهرکرد گفت: با حضور رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی دو مسیر سلامت در شهرکرد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : بهادر عبدالغنی در جلسه با رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی و مسئولین پروژه شهر فعال اظهارداشت: امروز دو پروژه سلامت محور در امتداد خیابان کاشانی و تهلیجان شمالی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان افتتاح شد.
 
وی با اشاره به عملیات زیرسازی و آسفالت این پروژه افزود: ۳۲ هزار متر مکعب خاک‌ریزی، ۳۸۴۰ مترمکعب ساب‌بیس، ۶۴۰۰ مترمربع آسفالت، ۴ هزارمتر لوله‌گذاری، ۱۲ هزار متر کابل‌کشی و ۸۰ تیر روشنایی در این پروژه اجرا شده است.
 
شهردار شهرکرد بیان کرد: شهرکرد به عنوان یکی از شهرهای پیشگام در شروع پروژه شهر فعال است و در کنار این پروژه در تلاش هستیم بتوانیم در محلات ناکارآمد و بافت‌های فرسوده طرح‌های ورزشی محله محور را شروع کنیم..
 
فرهاد رئیسی رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با بیان اینکه شهرکرد با مزیت‌هایی که دارد می‌تواند جهت اجرای طرح‌های ورزشی به عنوان پایلوت انتخاب شود، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همیشه بر توسعه ورزش به‌ویژه ورزش همگانی تاکید داشته است و توسعه ورزش در کاهش هزینه‌های درمان می‌تواند موثر باشد.
 
وی با بیان اینکه اعتقاد داریم در طرح جامع و تفصیلی باید مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری دیده شود، افزود: برای پرهیز از حاشیه‌نشینی باید طرح‌هایی در محلات اجرا شود و در محلات قدیمی شهر در تمام کوچه‌ها باید مسیر پیاده‌روی با دید فرهنگی شکل بگیرد و یک مسیر زیست شبانه در مرکز شهر پیش‌بینی شود. 
 
امامقلی بلالی عضو شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با بیان اینکه تعامل بین ورزش و جوانان و شهرداری باید افزایش یابد، بیان کرد: همانگونه که شهروندان در ساخت و سازها بهترین مصالح را استفاده می‌کنند باید در امر ورزش هم بهترین زیرساخت‌ها را استفاده کنند و در راستای توسعه ورزش همراه و همگام با مسئولان باشند. 
 
وی گفت: استان ما در تمام رشته‌های ورزشی حرف برای گفتن دارد بنابراین توسعه ورزش و توسعه سرانه فضای ورزشی می‌تواند در عرصه‌های قهرمانی، استان را پیشرو کند. 
 
حمید فتح‌اللهی عضو شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه تصریح کرد: علی‌رغم تمام محدودیت‌ها مجموعه مدیریت شهری آمادگی دارد تا همکاری لازم را با متولیان امر ورزش داشته باشد.
 
وی افزود: در طرح‌های تفصیلی و جامع همه موارد شهر دیده می‌شود اما بسترسازی برای ورزش کمتر مورد توجه قرار گرفته است که می‌طلبد این موضوع به عنوان یک قانون در طرح دیده شود.
 
فتح‌اللهی با بیان اینکه کمتر از ۲ درصد پیاده‌روهای شهرکرد استاندارد هستند، ادامه داد: به‌نظر می‌رسد جامعه به سمت تنبل شدن پیش‌ رفته و تحرک آن کم شده است که اگر یک قانون و برنامه‌ی تشویقی پیش‌بینی شود شاید بتوان کم‌تحرکی را تا حدّی از بین برد.

چهارمحال و بختیاری در توسعه زیرساخت‌ها یکی از فقیرترین استان‌ها است
 
حمید کریمی در ادامه جلسه با بیان اینکه ۳ شهر استان چهارمحال و بختیاری به عنوان شهر فعال کاندیدا شده‌اند، اظهارداشت: با توجه به اینکه دنیای امروز صنعتی شده و تحرک و پویایی از دست رفته است اجرای طرح شهر فعال می‌تواند در توسعه ورزش موثر باشد. 
 
وی افزود: امروز سبک زندگی تغییر کرده و با توجه به اینکه آینده‌نگری نشده است با بحران مواجه شده‌ایم به‌گونه‌ای که استان چهارمحال و بختیاری رتبه هفتم کم‌تحرکی از نظر وزارت بهداشت را دارد و این یک زنگ خطر است. 
 
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها بیان کرد: استان ما در توسعه زیرساخت‌ها رتبه ۲۸ با ۳۱ سانتیمتر را دارد که طی دو سال گذشته دو سانتیمتر افزایش یافته اس، با این وجود یکی از فقیرترین استان‌ها در بحث زیرساخت‌های ورزشی هستیم. 
 
کریمی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های مهم ورزش و جوانان پرداختن به ورزش همگانی است که مقداری از این مهم در حیطه وظایف شهرداری است، گفت: ورزش و جوانان زیرساختی برای پرداختن به این موضوع ندارد اما مجموعه مدیریت شهری به‌خوبی به امر ورزش به ویژه ورزش همگانی پرداخته است و باید به‌گونه‌ای پیش برویم که برای مدیران آینده یک فرهنگ‌سازی شود تا راه امروز را ادامه دهند. 
 
ارائه خدمات شهری متفاوت در چهل ساله‌ی دوم انقلاب ضروری است
 
افشین ملّایی در ادامه جلسه با بیان اینکه تاکید مسئولان مجموعه مدیریت شهری بر خدمت صادقانه و خالصانه یک سرمایه اجتماعی برای مردم است، اظهارداشت: در چهل ساله‌ی دوم انقلاب مردم حق دارند که تفاوت ملموسی را در خدمات شهری در سطح کشور شاهد باشند.
 
وی با بیان اینکه این کشور در پیشانی توسعه‌ی مفاهیم جدید انسانی و ارزشی در سطح جهان ایفای نقش می‌کند، افزود: این کشور یک الگوی جدید و راهبردی جدید را در دنیایی که دو قطب شرق و غرب حضور داشتند تعریف کرد، قطبی از تفکر شیعه و اسلام ناب برای اینکه مردم را به سمت تعالی هدایت کند. 
 
رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی بیان کرد: انقلاب ما برای ارائه خدمات شایسته‌تر به مردم شکل گرفت و اکنون که در چهل ساله‌ی دوم قرار داریم، یکی از اقداماتی که می‌تواند صداقت مسئولان ما را در ارائه‌ی خدمات نشان دهد، اقدامات ملموسی است که مردم به‌ویژه نسل جدید باید ببینند، نسلی که امام(ره) را ندیده و جنگ را تجربه نکرده است و در مسیر انواع اخبار نادرست قرار دارد.
 
ملّایی گفت: اگر همه‌ی مسئولان دست به دست هم دهند و کارهای نو و جذاب و موثر را در شهر انجام دهیم بدون شک جوانان این نظام به خود می‌بالند که در شهری زندگی می‌کنند که به سلامت آن‌ها اهمیّت می‌دهد که می‌تواند یک سرمایه‌ی اجتماعی باشد. 
 
وی با بیان اینکه خدمت به مردم امروز خدمت به نظام است، گفت: برای هرکس با هر تفکری برای پاسداشت خون شهدا راهی جز خدمت صادقانه و عالمانه وجود ندارد و توسعه‌ی امروز شهرهای ایران نسخه‌ای برای آینده کشور است. 
 
امروز دکتر ملّایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی به‌همراه جمعی از مسئولین کشوری پروژه شهر فعال جهت ارزیابی و شروع به کار پروژه شهر فعال به شهرکرد سفر کردند.

۴۶

کد خبر 78530

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =