آخرین اخبار

باجناق آذری جهرمی: عدد ۶میلیون و نهصد هزار تومان بوده نه ۶۹ میلیون تومان!

وزیر ارتباطات به مسئله‌ای که روز گذشته از سوی نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، اشاره کرد و گفت: صحبتی پیرامون حقوق ۶۹ میلیون تومانی خواهر خانم من بود. وزیر ارتباطات در برنامه زنده اینستاگرامی، به مسئله‌ای که روز گذشته از سوی نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، اشاره کرد و گفت: مسئله دیگر

به گزارش تلکسیران، وزیر ارتباطات در برنامه زنده اینستاگرامی، به مسئله‌ای که روز گذشته از سوی نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، اشاره کرد و گفت: مسئله دیگر صحبتی پیرامون حقوق ۶۹ میلیون تومانی خواهر خانم من بود. من از همسر خانم اسدیان دعوت کردم به ما بپیوندند و توضیحاتی را ارائه کنند.  
علی نواب زاده با جناق وزیر ارتباطات با اعلام این که همسرش به دلیل قرار داشتن در ماه پایانی بارداری نتوانسته خودش برای پاسخگویی حاضر شود، گفت:  از سال ۸۴ وارد صنعت آی تی شدم. بعد از مدتی توانستم ارتقا شغلی بگیرم و در مجموعه کاری به عنوان مدیر سیستم ها ادامه فعالیت بدهم. تا سال ۹۱ فعالیت ما در شرکت داتک ادامه داشت. شرکتی که فعالیت نزدیکی  با شرکت رایتل داشت و به همین واسطه زیرساخت های این مجموعهه توسط شرکت داتک راه اندازی شد.
او اشاره کرد: پس از سال ۹۱ به شرکت آسیاتک رفتم و فعالیت خود را در آن جا آغاز کردم. این همکاری تا پایان سال ۹۶ ادامه داشت. در این بین سال ۹۳ ازدواج کردم و مثل خیلی از افراد دیگر سعی کردیم در شرایط شغلی مان به استقلال بیشتری دست پیدا کنیم. به همین واسطه به شکل مشترک با همسرم تصمیم گرفتیم کار نمایندگی بیمه را انجام بدهیم. با تلاش و قبول شدن در آزمون، وارد یک شرکت بیمه معتبر شدیم.

وی ادامه داد: بعد از دریافت نمایندگی کار را در کنار همسرم آغاز کردیم. مانند همکاران خود در فراخوان ها و مناقصه هایی که در حوزه های مختلف برگزار می شد شرکت کردیم. یکی از این فراخوان ها مربوط به شرکت رایتل بود. تلاش ما این بود که حتما این قرارداد را به دست بیاوریم چون اپراتور معتبر و صاحب نامی بود. حتی تصمیم گرفتیم از درآمد خودمان پوشش هایی را به قرارداد اضافه کنیم تا بتوانیم دراین مناقصه برنده شویم. با این تمهیدات موفق به جذب قرارداد رایتل شدیم.
باجناق وزیر ارتباطات اشاره کرد: با توجه به حواشی که چند وقت اخیر به وجود آمد چند نکته را مطرح کنم. اول این که گزارشی تحت عنوان کارمزد و درآمدهای ما منتشر شده که برخی از خطوط این گزارش تکراری است و به همین دلیل زمانی جمع زدن یک بزرگ به دست می آید.
وی افزود: مطلب دیگر عنوان کردند مبلغ ۶۹ میلیون تومان حقوقی است که به همسر من تعلق می گیرد، در حالی که همه با شغل نمایندگی بیمه آشنا هستند و می دانند چینین شرکت هایی هزینه هایی مانند اجاره دفتر، حقوق کارمند، بازاریاب، هزینه جاری و... دارد به همین دلیل اطلاق درآمد به شکل حقوق در ادعای مطرح شده اصلا درست نیست.  
وی ادامه داد: قراردادهایی که توسط مجموعه ما بسته شده، چه آن هایی که در آن گزارش مخدوش به آن اشاره شده و چه آن هایی که اشاره نشده، طی روال شفاف و قانونی منعقد شده است و سوابق آن در بیمه موجود است.
نکته چهارم این است که زمان انعقاد قراردادها آقای جهرمی نه وزیر بودند نه در شرکت های طرف قرارداد ما مسئولیت داشتند. لازم به ذکر است بگویم یکی از شرکت هایی که ما دوست داشتیم در آن ورود کنیم شرکت ارتباطات زیرساخت بود که آن زمان با آقای جهرمی مطرح کردم و ایشان برادرانه به ما گفت که دراین کار شرکت نکنید و آن را توصیه نمی کنم. ما نیز توصیه را پذیرفتیم و ورود نکردیم.
وی خاطرنشان کرد: مطلب دیگر این است که عموما افراد تمایلی به این که  درآمد شخصی شان را بگویند، ندارند اما شرایط به وجود آمده باعث شده که بگویم درآمد مطرح شده تقریبا درآمد ماست اما به ریال نه تومان. مساله پایانی این است که افراد با رزومه و سوابق خودشان شناخته می شوند نه اقوام و آشنایان شان. من در صنعتی که فعال بودم هستم به واسطه لطف پروردگار به حسن اشتغال رسیدیم.  
آذری جهرمی در تکمیل صحبت های نواب زاده گفت: ادعا شده که قراردادهای منعقد شده رانتی است. از همین جا می گویم هر سندی از مداخله من در عقد قرارداد وجود دارد منتشر کنند. من در سال ۹۴ که قراردادها منعقد شده اصلا وزیر نبودم.  ضمن این که من تیرماه به عضویت هیات مدیره شرکت رایتل درآمدم و مهرماه نیز استعفا دادم، بنابراین مباحثی که مطرح شده درست نیست. این که لیست را منتشر کنیم و بگوییم ناشی از رانت بوده چیزی جز تهمت نیست. این مطالب در راه مسئله ای که ما آغاز کردیم البته عجیب نیست و حملات قاعدتا در ادامه بیشتر می شود. امروز بحث باجناق بود و حتما فردا به دیگر اقوام هم می رسد.  
سجاد بنابی: قبل از حضور در دولت از تمام مشاغل خصوصی استعفا کردم
یکی دیگر از افرادی که نام او در نشست خبری روز گذشته منتشر شد، سجاد بنابی است. نایب رئیس هایت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت که بیش از یک سال است در این مجموعه فعالیت می کند.
بنابی در لایو وزیر ارتباطات حضور پیدا کرد و گفت: از سال ۸۷ تا ۹۷ در شرکت حصین کارمند بودم و سمت من مدیر سرمایه گذاری بود و بر خلاف چیزی که مطرح شده جز سهام داران نبودم. وظیفه ای که در این شرکت برعهده داشتم جذب سرمایه برای شرکت های استارتاپ بود. یکی از این شرکت ها نیز فیبز بود که خانم زرآبادی روز گذشته اعلام کردند من صاحب آن شرکت هستم در حالی که من صرفا نماینده بودم. ایشان گفتند این شرکت تخلف داشته بوده و نزدیکان وزیر سعی کردند این تخلف را پنهان کنند.  
نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: بیان چنین مسئله ای نیاز به سند دارد. با توجه به این که ما خودمان در وزارت ارتباطات شناسایی شرکت های ارزش افزوده را برعهده داشتیم  سندی در این مورد ندیدند. من سند قوه قضاییه که در خصوص آگهی تغییرات شرکت را آورده ام که نشان می دهد  من مرداد ۹۷ از همه مسئولیت های خصوصی استعفا دادم و بعد از آن وارد مجموعه دولت شدم. این درست بر خلاف سندی است که گفته اند من مهرماه از مسئولیت های خود استعفا داده ام.  

کد خبر 782

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =