آخرین اخبار

کشف 2 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

حوادث رکنا: حدود ۲ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد.

 ، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک تن و ۸۵۲ کیلوگرم انواع مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقیان مواد مخدر خبر داد.

سردار احمد طاهری روز یکشنبه  اظهارداشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سراوان و خاش با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان‌های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه عصر روز گذشته ماموران انتظامی سراوان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی یک تیم از این باند قاچاق را که با ۲ دستگاه پژو پارس، در حال جابه جایی محموله موادمخدر در منطقه "کوه سفید" این شهرستان بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: قاچاقچیان که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت ماموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

وی تصریح کرد: طی این عملیات ۲ نفر از قاچاقچیان دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیف شده از آنها ۶۴۷ کیلوگرم تریاک بهمراه یک قبضه سلاح کلاش و ۳۵ فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خاش نیز یک تیم دیگر از این باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله سه دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حوالی روستای "نصرت آباد" این شهرستان در حال انتقال مقادیری قابل توجه موادمخدر بودند را شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات پلیس مبارزه با موادمخدر با تلاش و سرعت عمل خود، سه نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی یک تن و ۲۰۵ کیلو ۸۰۳ گرم تریاک را به همراه ۲ قبضه سلاح کلاش و ۶۰ فشنگ جنگی کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع یک تن و ۸۵۲کیلو و ۸۰۳گرم تریاک کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و تلاش برای دستگیری متهمان متواری شده ادامه دارد. 

کد خبر 77353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =