آخرین اخبار

انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور

رکنا: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند جاعلان ارز در تهران و شمال غرب کشور خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

به گزارش رکنا؛ سردار علیرضا لطفی با اعلام خبر بازداشت جاعلان ارز اظهار کرد: در اواخر آذر ماه امسال کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در راستای دستگیری متهمان توزیع‌کننده دلارهای جعلی در سطح شهر موفق شدند سه متهم را که با تشکیل باندی، دلارهای جعلی را توزیع می‌کردند در دو عملیات مستقل دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاه متهمان، 73 هزار دلار جعلی کشف شد، بیان کرد: متهمان اظهار داشتند دلارهای تقلبی را از شخصی به نام صابر، ساکن یکی از شهرستانهای غربی کشور تهیه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های قضائی تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به مخفیگاه صابر اعزام شده و ضمن دستگیری متهم، موفق شدند در بازرسی از مخفیگاه وی 210 هزار دلار، 166 میلیون دینار عراقی، 810 هزار دیناری کویت، یک برگ اسکناس هزاری افغان، بالغ بر 200 برگ کاغذ اسکناس جعلی، 55 برگ دلار سیاه، 22 برگ کاغذ مورد استفاده برچسب کیف دلار، دو دستگاه تشخیص اصالت اسکناس، یک دستگاه پول‌شمار، یک دستگاه پرس کارت، یک دستگاه تایپ ماشین و مدارک و اسناد جعلی دیگر کشف کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم نیز در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد که دلارهای تقلبی را از شخصی به نام اسد گرفته که بلافاصله با اقدامات پلیسی فرد مورد نظر نیز در مخفیگاهش دستگیر و تعداد سه هزار و 500 دلار تقلبی از وی کشف شد.

لطفی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 100 میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به زحمات بی‌وقفه و تلاش شبانه‌روزی همکارانم در پایگاه یکم پلیس آگاهی، اعضای باند پنج نفره تهیه و توزیع ارزهای تقلبی دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهمان با صدور قرار قانونی مناسب برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم این پلیس قرار دارند 

کد خبر 77350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =