آخرین اخبار

حدود ۲۹ هزار مورد بازرسی از بازار کردستان انجام شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ۲۸ هزار و ۹۵۱ مورد بازرسی طی سه ماهه پاییز از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سطح استان انجام شده است.

محمد دره‌وزمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این تعداد بازرسی‌ها در قالب طرح های مختلف از جمله اعمال محدویت‌های هوشمند ستاد ملی کرونا، بازگشایی مدارس و شبد یلدا انجام شده است اظهار داشت: در نتیجه  انجام ۲۸ هزار و ۹۵۱ مورد بازرسی انجام شده از واحدهای صنفی و غیرصنفی استان ۹۶۲ پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۷۰ مورد تخلف هم در این بازرسی های انجام شده کشف شده است، اضافه کرد: ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده ۳۰ میلیارد و ۸۲۵ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۳۰۳ ریال بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در سه ماهه پاییز یک هزار و ۲۸۱ مورد گزارش مردمی به صورت کتبی، حضوری و تلفنی به این سازمان ارایه شده است.

دره‌وزمی یادآور شد: بعد از بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان حوزه نظارت و بازرسی سازمان صمت استان از بین گزارش‌های مردمی ۲۵۵ مورد تخلف احراز و پرونده آنها تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

سامانه تلفنی ۱۲۴ بطور شبانه روزی برای دریافت شکایت، انتقادات، پیشنهادات و نظارت مردمی فعال است و مردم می‌توانند هر گونه تخلف اقتصادی و صنفی در راستای عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، تقلب، گرانفروشی و کم فروشی را از این طریق اعلام کنند.

۷۰ هزار و ۷۹۲ واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد و از این تعداد بیش از ۳۰ هزار واحد در مرکز استان مستقر هستند که سه درصد از این واحدهای صنفی را فروشگاه های متوسط  و زنجیره ای تشکیل داده است.

کد خبر 77341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =