آخرین اخبار

دستگیری ۲ کلاهبردار اینترنتی در تویسرکان

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان از دستگیری دو کلاهبردار اینترنتی و کشف ۱۰ مورد کلاهبرداری در آذرماه امسال خبر داد.

سرهنگ محمد معصومی در تشریح این خبر بیان کرد: در پی شکایت چند تن مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از آنها در شهرستان تویسرکان، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتای شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با اطلاعاتی که مالباختگان از روش کلاهبرداری این شیادان در اختیار آنها قرار دادند و با به کارگیری شگردهای پلیسی، دو نفر را که به روش فیشینگ اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کردند را شناسایی و دستگیر کردند و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به مالباختگان تحویل شد.

معصومی بیان کرد: در بررسی ها مشخص شد، کلاهبرداران با این شیوه و شگرد که فرد مالباخته برنده جایزه شده او را به پای خودپرداز کشانده و با شگردهای خاص مبالغ داخل کارت آنها را خالی می کردند و چند مورد هم کلاهبرداری از طریق خرید اینترنتی بوده است.

وی افزود: شیوه دیگر کلاهبردارن این بوده که با قیافه و ظاهری موجه در کنار عابر بانک ها به کمین نشسته و وقتی فرد سالخورده ای قصد گرفتن پول از خودپرداز را داشته با چاپلوسی کارت را از او گرفته و مبلغ مورد نظر شخص سالخورده را از خودپرداز اخذ و به جای دادن کارت به آن شخص، کارت دیگری را به او تحویل داده و با داشتن رمز کارت مربوطه، کل مبلغ کارت را خالی می کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در پایان با اشاره به اینکه این افراد ۱۰ مورد کلاهبرداری انجام داده اند، با هشدار به شهروندان در استفاده از خوپرداز و عدم اطمینان به هیچ غریبه ای، خاطرنشان کرد: پلیس با این هنجارشکنان و شیادان مقابله خواهد کرد.

انتهای پیام

کد خبر 77340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =