آخرین اخبار

هم‌وطنان مسیحی ما به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا جشن‌های سال نو میلادی را امسال برگزار نمی‌کنند.

خبرگزاری فارس: آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیحیان ارامنه ایران امسال به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم جشن سال نو را برگزار نمی‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص حاکم و نیز مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور اجرای مصوبات این ستاد، مسیحیان ارمنی به ایران مراسم جشن سال نو میلادی را برگزار نمی‌کنند تا از هرگونه تجمع و احتمال انتقال ویروس پرهیز شود

شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:‌مسیحیان آشوری و کلدانی ایران نیز به خاطر رعایت پروتکل‌اهی بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم جشن سال نو میلادی را برگزار نمی‌کنند.

وی افزود: ما همواره در همه سالها برای برگزاری مراسم دینی و مذهبی‌مان آزاد بوده‌ایم و ضمن آزادی در این امر از حمایت‌های مسئولان نظام جمهوری اسلامی برخوردار بوده‌ایم.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم برگزاری جشن‌های سال نو میلادی امسال در ایران فقط به خاطر اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و هیچ دلیل دیگری نداشته است.

کد خبر 77272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =