آخرین اخبار

رویترز: پس از اخیر به سفارت آمریکا در بغداد، پومپئو، مشاور امنیت ملی آمریکا و معاون وزیر دفاع تشکیل جلسه دادند / به زودی «طیفی از گزینه‌ها» در اختیار ترامپ گذاشته می‌شود / این گزینه ها به گونه‌ای طراحی شده که غیر تشدیدکننده باشد

 

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت، مقام‌های ارشد امنیت ملی با ارائه طیفی از گزینه‌ها به دونالد ترامپ با هدف بازدارندگی مقابل هر حمله‌ای به نظامیان یا پرسنل دیپلماتیک آمریکا در عراق موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ارتش عراق و سفارتخانه آمریکا اعلام کردند، این نشست بعد از حمله روز یکشنبه که در جریان آن راکت‌هایی به منطقه سبز بغداد در نزدیکی سفارت آمریکا اصابت کرده و خساراتی جزئی به بار آورد، تشکیل شد.

یک مقام آمریکایی ارشد که نخواست نامش فاش شود، گفت: گروهی شامل کریس میلر معاون وزیر دفاع موقت، مایک پامپئو وزیر امور خارجه و رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید تشکیل جلسه دادند.

به گفته او، به زودی "طیفی از گزینه‌ها" در اختیار ترامپ گذاشته می‌شود. این مقام درباره محتوای این گزینه‌ها حرفی نزد و نگفت که آیا اقدام نظامی را هم شامل می‌شود یا خیر. این مقام گفت: هر کدام به گونه‌ای طراحی شده که غیر تشدیدکننده باشد و مقابل حملات بیشتر هماننده بازدارنده عمل کند.

ارتش عراق عامل حمله یکشنبه را یک "گروه قانون‌شکن" دانسته است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 76685

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =