آخرین اخبار

شمار مبتلایان کرونا در جهارن از ۷۹ میلیون نفر فراتر رفت | ۲۲ میلیون نفر همچنان بیمار هستند

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون بیش از ۷۹ میلیون و ۵۷ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا -کووید۱۹- مبتلا شده‌اند.

به گزارش همشهری‌آنلاین ؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۷۹ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۷ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک‌میلیون و ۷۳۷ هزار و ۷۶۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۵۵ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۰۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۳۲ هزار و ۳۴۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۸ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۱۵۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۳۳۴ هزار و ۲۱۸ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۴ هزار و ۲۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۷۷۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۴۶ هزار و ۷۷۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۴۶ هزار و ۶۵۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۷۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۸۹ هزار و ۲۶۴ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۲میلیون و ۹۳۳ هزار و ۷۵۳، ۲میلیون و ۵۰۵ هزار و ۸۷۵، ۲میلیون و ۱۴۹ هزار و ۵۵۱، ۲میلیون و ۸۲ هزار و ۶۱۰ و یک‌میلیون و ۹۹۱ هزار و ۲۷۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با یک‌میلیون و ۸۴۷ هزار و ۸۷۴ مبتلا و آلمان نیز با یک‌میلیون و ۵۸۷ هزار و ۹۰۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۱۱ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۸۷۶، ۹میلیون و ۶۹۳ هزار و ۱۷۳ و ۶میلیون و ۴۰۵ هزار و ۳۵۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کد خبر 76666

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =