آخرین اخبار

ایلام به پایداری گاز شهری دست یافت

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: اجرای اتصال خط تغذیه شهرک صنعتی به خط تغذیه اصلی شهر ایلام موجب پایداری گاز دائمی در این شهر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع گاز استان ایلام، عباس شمس اللهی روز پنجشنبه افزود: اجرا و اتصال این خط تغذیه به منظور جلوگیری از قطع گاز شهر ایلام در شرایط اضطراری و بحران بوده و نیز پایداری و تاب آوری گاز شهرستان های ایلام و چوار را افزایش می دهد.

وی اظهار داشت: طراحی و اجرای این پروژه متناسب با  اهداف پدافند غیرعامل و جلوگیری از قطع گاز شهر ایلام با انشعاب گرفتن از خط تغذیه شهرک صنعتی در شهرستان چوار و با هدف پایداری و افزایش تاب آوری گاز در شهرستان های ایلام و چوار و نیز شهرک صنعتی ایلام انجام شده است.

شمس الهی با اشاره به اینکه بیش از هفت کیلومتر خط تغذیه با برآورد مصرف ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در ساعت در این پروژه  اجرا شده است، یادآور شد: میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه ۲۵ میلیارد ریال بوده که از محل منابع داخلی این شرکت تامین شده است.

 وی با بیان اینکه در فصل سرما برای جلوگیری از قطع گاز مشترکان اقدام به اتصال خطوط از روش هات تب مقاوم در برابر زلزله کرده است،گفت: برای اجرای این پروژه از تکنولوژی پیشرفته و جدید هات تب با حذف شیرهای فلنجی مرسوم  استفاده شده که تاکنون تنها چند نمونه از این روش در کشور اجرا شده است.

شمس اللهی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای این پروژه، گازرسانی به پادگان های شهید فرجیان زاده و امام خمینی (ره) سپاه استان و نیز یکی از مراکز صدا و سیمای ایلام در منطقه ششدار انجام شده است، افزود: در اجرای عملیات انشعاب گیری گاز هیچکدام از مشترکان خانگی و صنعتی ایلام قطع نشده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با توصیه به کلیه مشترکان، اظهار داشت: با توجه به شروع فصل سرما و افزایش مصرف گاز، انتظار می رود که مشترکان ضمن حداکثر صرفه جویی در مصرف ، دمای استاندارد  ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد سسیستم های گرمایشی را رعایت کنند تا همه آحاد مختلف جامعه در اقصی نقاط  کشور از این نعمت خدادادی استفاده بهینه کنند.

کد خبر 76628

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =