آخرین اخبار

اکسیوس: اسرائیل چندین پیام را از طریق ژنرال مارک میلی در خصوص ایران به بایدن منتقل کرده / تل آویو گفته دولت جدید آمریکا نباید برای بازگشت به برجام عجله کند

پایگاه خبری اکسیوس به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اسرائیل اخیراً از طریق ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا -که هفته گذشته به اسرائیل سفر کرده بود- چندین پیام را در خصوص ایران و برجام به جو بایدن رئیس‌جمهور آینده آمریکا منتقل کرده است. این پایگاه خبری اعلام کرده است که مهم ترین پیامی که سران اسرائیل به ژنرال میلی داده‌اند [تا به بایدن منتقل شود] این بوده است که دولت بایدن نباید برای بازگشت به توافق هسته‌ای سال 2015 (برجام) عجله کند

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رژیم صهیونیستی چندین پیام را در خصوص برجام و ایران به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا منتقل کرده است.

به گزارش تسنیم، پایگاه خبری اکسیوس به نقل از منابع آگاه گزارش داد که رژیم صهیونیستی اخیراً از طریق ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا -که هفته گذشته به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده بود- چندین پیام را در خصوص ایران و برجام به جو بایدن رئیس‌جمهور آینده آمریکا منتقل کرده است.

یک مقام صهیونیست در این خصوص به پایگاه خبری اکسیوس گفته است: «ما می‌خواستیم پیام‌هایمان درباره ایران را از طریق کسی به دولت جدید منتقل کنیم که پس از ورود بایدن به کاخ سفید نیز همچنان در سمت خود باقی خواهند ماند و نقش مهمی در هرگونه تجدید نظر در سیاست‌های دولت [در قبال ایران و خاورمیانه] ایفا خواهد کرد.»

به نوشته پایگاه خبری اکسیوس، مقامات رژیم صهیونیستی به‌شدت از برنامه‌های احتمالی بایدن در قبال ایران نگران هستند، اما هنوز این فرصت را نیافته‌اند که با اعضای دولت آینده آمریکا ارتباط مستقیم برقرار کنند؛ به همین دلیل ژنرال مارک میلی می‌تواند برای آنها پلی برای ارتباط با جو بایدن باشد زیرا انتظار می‌رود وی پس از انتقال قدرت به جو بایدن همچنان در سمت خود باقی بماند.

ژنرال مارک میلی هفته گذشته به خاورمیانه سفر کرد و پس از دیدار با مقامات چندین کشور عربی وارد سرزمین‌های اشغالی شد. وی در سفرش به سرزمین‌های اشغالی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، بنی گانتز وزیر جنگ و آویو کوچاوری رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

پایگاه خبری اکسیوس به نقل از یکی از مقامات رژیم صهیونیستی که در جلسات سران این رژیم با رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا حضور داشته، اعلام کرده است که مهم ترین پیامی که سران رژیم صهیونیستی به ژنرال میلی داده‌اند [تا به بایدن منتقل شود] این بوده است که دولت بایدن نباید برای بازگشت به توافق هسته‌ای سال 2015 (برجام) عجله کند، بلکه باید از اهرم تحریم‌هایی که دولت ترامپ در قالب سیاست موسوم به فشار حداکثری علیه ایران وضع کرده است، حداکثر بهره را ببرد.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 76529

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =