کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ به یزد می رسد

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد از میزبانی استان از رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ خبر داد و از تمام دستگاه های مرتبط خواست فعالانه با این رویداد همکاری کنند.

به گزارش ‌خبرگزاری فارس در یزد، اکرم فداکار پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی برگزاری رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ که در سالن کوثر استانداری برگزار شد ضمن اشاره به ظرفیت های استان یزد در حوزه فناوری و نوآوری، اظهار کرد: تاکنون تلاش شده با وجود نهادهای بومی، تامین مالی و توسعه بازار مانند صندوق پژوهش و فناوری یزد ‌و فن بازار منطقه ای یزد و مشارکت بخش صنعت و کارآفرینان یزدی، سرمایه گذاری لازم برای سرمایه پذیران فعال در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان انجام شود.

وی افزود: در ‌استان شرایط خوبی برای توسعه این زیست بوم به وجود آمده است اما علاقه‌مندیم رویداد کاروان سرمایه‌گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ به خوبی در یزد برگزار شود و از این فرصت ارزشمند هم برای سرمایه گذاری و هم برای سایر برنامه های جانبی رویداد استفاده کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد گفت: از همه دستگاه‌های استان خواست تا فعالانه با کاروان استانی رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ به ویژه در حوزه اطلاع رسانی و افزایش حضور تیم های استارت آپی همکاری کنند.

فداکار با اشاره به نقش مهم عناصر زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری استان در این رابطه، تصریح کرد: امیدواریم اتاق بازرگانی ‌و مراکزی مانند مرکز نوآوری صنعتی و مرکز خلاقیت شهرداری در کنار دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، شتابدهنده‌ها و سایر نهادهای زیرساختی و پشتیبان زیست بوم، نقش پررنگ تری در برگزاری رویداد داشته باشند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با شیوع بیماری کرونا سرمایه گذاری در استارت‌آپ ها نیز مانند سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها کاهش یافته است که امیدواریم با برگزاری رویداد کاروان سرمایه گذاری ١٠٠ استارت‌آپ و انعکاس خوب و شایسته رسانه‌های استان از این رویداد، سرمایه گذاران جدید به ویژه سرمایه گذاران بومی شناسایی و معرفی شوند.

گفتنی است؛ ۱۰۰ استارت‌آپ برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتابدهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی از یک سال گذشته آغاز شده و تلاش می‌کند فرآیند شتاب‌گیری استارتاپ‌ها را پیگیری و تسهیل کند.

کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ پس از سفر به استان‌های گیلان، قم، اصفهان و کردستان، در آینده نزدیک میهمان استان یزد خواهد بود.

انتهای پیام/ز

کد خبر 76425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =