اسنپ درصدد راه‌اندازی تاکسی هوایی است

 اسنپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که درصدد راه‌اندازی سرویس تاکسی هوایی است. اسنپ در بیانیه‌ی خود اعلام کرده که سرویس تاکسی هوایی شرکت در پی آن است تا به افرادی که نیاز دارند تا در شرایط خاص و اضطرار از شهری به شهری دیگر رفت‌وآمد کنند، سرویس دهد. اسنپ مدعی شده که این سرویس باعث ارتقا مهارت‌های عمومی ایران در حوزه‌ی صنعت و خدمات هوانوردی خواهد شد. 

به گزارش تلکسیران، اسنپ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که درصدد راه‌اندازی سرویس تاکسی هوایی است. اسنپ در بیانیه‌ی خود اعلام کرده که سرویس تاکسی هوایی شرکت در پی آن است تا به افرادی که نیاز دارند تا در شرایط خاص و اضطرار از شهری به شهری دیگر رفت‌وآمد کنند، سرویس دهد. اسنپ مدعی شده که این سرویس باعث ارتقا مهارت‌های عمومی ایران در حوزه‌ی صنعت و خدمات هوانوردی خواهد شد. 

در حال حاضر تیم استراتژی و تحقیقات بازار اسنپ با همکاری متخصصان این حوزه در حال بررسی زیرساخت‌های موجود و سنجش شرایط لازم هستند.

البته در سطح جهان، استفاده از تاکسی‌های هوایی چندان جدید و بدیع نیست، بسیاری از شرکت‌ها در شهرهای بزرگ جهان نیز به‌سراغ راه‌اندازی چنین سرویسی رفته‌اند. 

میثم محمدی‌امین، عضو هیات علمی پژوهشگاه هواوفضا با اشاره به این موضوع که بحث تاکسی‌های هوایی چند سالی است که در کشورهای مختلف دنبال می‌شود، گفت: «سامانه تاکسی هوایی یا ایرتاکسی شاید اولین نمونه کاربردی وسایل هوانوردی عمومی، عمدتا هواپیماهای ۲تا۹ نفره در صنعت حمل‌ونقل مسافر است که در کشور ما توجه زیادی به آن نشده است. این سامانه در سال‌های اخیر با طرح پرواز اشتراکی مبتنی بر بسترهای آنلاین شکل جدیدی به خودش گرفته و بدون‌شک باتوجه به توسعه‌های فناورانه در حوزه مخابرات و ناوبری ماهواره‌ای، پهپادهای عمودپرواز با قابلیت حمل مسافر و پیشرانه‌های جت کارآمد و کم‌وزن در آینده شاهد تحول شگرفی در حوزه حمل‌ونقل هوایی خواهیم بود.»

براساس اطلاعات ارائه شده توسط محمدی، تعداد زیادی هواپیمای فوق‌سبک و خلبان آموزشدیده در ایران داریم که آماده‌ی پرواز هستند. ضمنا باید به فرودگاه‌های کم‌ترافیک کشور نیز اشاره کرد که قادر هستند از هواگردهای سبک میزبانی کرده و این ناوگان را گسترش دهند. 

کد خبر 7617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =