آخرین اخبار

پیشنهاد متفاوت به بایدن برای آغاز تعامل ایران

یک روزنامه امریکایی در تحلیلی توضیح داد که مسیر رئیس جمهور منتخب امریکا برای اتخاذ سیاستی چندجانبه در راستای تعامل با ایران دشوار خواهد بود.

به گزارش   ایسنا، روزنامه لس‌آنجلس تایمز اما در ادامه نوشته است: یک پیشنهاد برای افزایش شانس موفقیت جو بایدن در قبال ایران بدین شرح است: کار را با اعلام این موضوع شروع کند که دولت او از این موضوع اطمینان خواهد داد که ایران بتواند واکسن‌های کووید۱۹ را در بازارهای بین‌المللی بخرد بدون اینکه با خطر نقض تحریم‌های ایالات متحده مواجه شود.

دولت ترامپ اعلام کرده که تحریم‌هایش شامل محموله‌ها و اقلام دارویی و بشردوستانه نمی‌شود اما مقررات بوروکراتیک بسیاری روی بانک‌ها، تأمین‌کنندگان کالاها و خدمات و شرکت‌های ترانزیت که خواهان مجوز از امریکا برای انتقال اقلام و محولات دارویی و بشردوستانه هستند، اعمال کرده است.

بایدن می‌تواند این فرآیند را تسهیل کند و علاقه خودش را به ایجاد روابط بهتر (با ایران) نشان دهد. بایدن نیازی به این نوع از گرفتاری دیپلماتیک که باعث پیچیده شدن سال اول حضور او در منصب می‌شود ندارد اما این مشکلی است که ترامپ برایش باقی گذاشته است و آزمونی برای تعهد او به منظور رهبری بازگرداندن سیاست خارجی به سمت مسیر چندجانبه‌گرایانه‌ای که اوباما بانی آن بود، خواهد بود.

کد خبر 76040

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =