شبکه الجزیره به نقل از یک شبکه آمریکایی گزارش داد که رئیس‌جمهور ایالات متحده با مشاوران خود درباره اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات صحبت کرده است.

خبرگزاری فارس: در ادامه پیشنهادهای برخی مقامات آمریکایی به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور برای برقراری حکومت نظامی جهت تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، گفته می‌شود او نیز در حال بررسی این گزینه است.

شبکه «الجزیره» بامداد یکشنبه به نقل از شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد: «ترامپ در جلسه‌ای با تعدادی از مشاوران و متحدان خود، مسئله اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات را به بحث گذاشته است».

جزئیات بیشتری از این خبر هنوز منتشر نشده است و صحت این گزارش الجزیره به نقل از سی‌ان‌ان تایید نشده است.

احتمال اعلام حکومت نظامی در آمریکا

روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز بامداد یکشنبه نوشت، دو منبع مطلع می‌گویند ترامپ با تیم خود درباره انتصاب «سیدنی پاول» وکیل پیشین خود به عنوان «مشاور ویژه» برای بررسی تقلب انتخاباتی صحبت کرده است.

پیشتر، «مایکل فلین» مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ، به او توصیه کرده بود با اعمال حکومت نظامی و استقرار ارتش در ایالت‌های مختلف، انتخابات ریاست جمهوری را دوباره برگزار کند.

ترامپ علی‌رغم رأی مجمع گزینندگان آمریکا به «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات و تایید پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری، این نتیجه را نپذیرفته و تیم حقوقی او به رهبری «رودی جولیانی»، وکیل شخصی وی ادعاهایی را درباره وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده و شکایت‌هایی را در ایالت‌های مختلف تنظیم کرده اما این شکایت‌ها در ایالت‌های مختلف رد شده‌اند.

کد خبر 75517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =