استاندار همدان گفت: پتروشیمی هگمتانه همدان به زودی افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان سید سعید شاهرخی ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان با بیان اینکه از تمام عواملی که باعث شدند تا استان همدان رتبه نخست پژوهش و فناوری را در کشور کسب کند، تشکر و قدردانی می‌کنم اظهار کرد: با بیش از ۶۸ هزار دانشجو، ۱۴ هزار تحصیلات تکمیلی و بیش از یک‌هزار و ۸۵۰ استاد تمام وقت که مشغول تدریس و تحقیق و پژوهش هستند، ظرفیت علنی بسیار بزرگی در استان وجود دارد.

وی گفت: از همکاری و همراهی خوب مردم استان، کلیه دست‌اندرکاران و کارد بهداشت و درمان علوم پزشکی استان که با یک حرکت جمعی و اجرای طرح محدودیت‌ها، شرایط خطر آفرین را کنترل کردند، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه مجوزهای احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی اختصاصی شهرستان ملایر اخذ شده که در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی خواهد شد. گفت: پتروشیمی هگمتانه، به صورت رسمی به زودی افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گام اثر بخشی در سال آینده در رمینه بودجه خواهیم داشت اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران استان، تلاش‌های قابل توجهی در راستای افزایش اعتبارات به لایحه بودجه انجام دادند که قابل تقدیر است.

شاهرخی با پیگیری‌های انجام شده، اعتبارات هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۰، ۵۶ درصد افزایش پیدا کرده است گفت: تا کنون بیش از ۹۰ درصد از برنامه‌های پیش‌بینی شده در سند سه ساله توسعه استان محقق شده است.

وی گفت: در چند ماهه اول سال بیش از ۵ هزار میلیاردتومان در استان سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.‌

انتهای پیام/ 3140/

کد خبر 75112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =