خانه‌های آینده در سیاره ماه

آژانس فضایی اروپایی بر این باور است که سازه‌های مذکور که در قالب خانه خواهند بود در یک دهه آینده در سیاره ماه جای خواهند گرفت. این خانه‌ها، استوانه شکل خواهند بود و چالش عمده چگونگی مقاوم شدن این محل‌های سکونت در برابر تشعشات موجود در سیاره ماه خواهد بود.

آفتاب‌نیوز :

ناسا متعهد شده تا سال ۲۰۲۴ میلادی یک زن و مرد را بار دیگر به سیاره ماه اعزام کند. در این میان قرار است برای سکونت در آن سیاره خانه‌هایی ساخته شوند. تاکنون ناسا نام ۱۸ فضانورد واجد شرایط برای اعزام به سیاره ماه را معرفی کرده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ هدف این ماموریت شناخت بیشتر درباره منابع موجود در ماه از جمله آب و یخ در آنجا خواهد بود.

آژانس فضایی اروپایی نیز بر این باور است که سازه‌های مذکور که در قالب خانه خواهند بود در یک دهه آینده در سیاره ماه جای خواهند گرفت. این خانه‌ها، استوانه شکل خواهند بود و چالش عمده چگونگی مقاوم شدن این محل‌های سکونت در برابر تشعشات موجود در سیاره ماه خواهد بود.

در ساخت این خانه‌ها از رگولیت یا سنگ پوشه استفاده خواهد شد. دانشمندان بر این باورند که استفاده از رگولیت در ساخت دیوارهایی با عمق یک متر و استفاده از آن در سقف خانه‌ها باعث محافظت سازه در برابر تشعشات و دمای انجماد موجود در سیاره ماه می‌شود.

سنگ پوشه یا رگولیت به لایه‌ای از سنگ یا پوششی از واریزه‌های سنگی که روی سنگ بستر را می‌پوشاند گفته می‌شود.

سنگ‌پوشه از موادی ناهمگون تشکیل شده و شامل گرد و غبار، خاک، سنگ‌ریزه، و دیگر مواد مربوط که در کره زمین، ماه، مریخ، برخی سیارک‌ها و دیگر اجرام فضایی پیدا می‌شود، می‌باشد.

کد خبر 74665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =