تأمین برق مناسب و پایدار؛ اولویت دولت و وزارت نیرو

وزیر نیرو گفت: تأمین برق مناسب و پایدار به‌عنوان یک زیرساخت اساسی از اولویت‌های مهم برای دولت و وزارت نیرو است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، رضا اردکانیان ظهر امروز در آیین هفته سی و دوم پویش «هر هفته_الف_ب_ایران» و افتتاح پروژه‌های وزارت نیرو که در محل پست ۶۳ کیلوولت امیرکبیر سمنان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه طرح‌های صنعتی در بخش برق در استان سمنان تأثیر مناسبی در بحث‌های مربوط به طرح‌های عمرانی استان خواهد داشت.

وی افزود: تأمین برق مسکن مهر در استان سمنان از ثمرات طرح‌هایی است که امروز افتتاح می‌شود.

وزیر نیرو بیان کرد: استان سمنان حرکت‌های مناسبی در سال‌های اخیر با توجه به جلب توجه سرمایه‌گذاران در بخش صنعت و معدن داشته که تأمین برق مناسب و پایدار برای این مهم به‌عنوان یک زیرساخت اساسی، از اولویت‌های مهم برای دولت و وزارت نیرو است.

اردکانیان گفت: تا پایان دولت سایر طرح‌ها و برنامه‌ها در بخش تولید، انتقال و توزیع برق نیز به ثمر می‌رسد.

وی تصریح کرد: افزایش ظرفیت، کاهش خاموشی ناخواسته و پایداری برق روستایی در استان از اهداف و دستاوردهای افتتاح پروژه‌هایی است که امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

زیرساخت‌های بخش آب و برق در سمنان تقویت شود

منوچهر فخری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان هم اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های مطلوب و قابل دسترس در بخش آب و برق در استان مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود.

وی افزود: خوشبختانه امروز در استان سمنان اقدامات بسیار مناسب عمرانی در حال اجراست که نقش وزارت نیرو در این‌میان بسیار پررنگ و اساسی بوده و نیاز است تا در همین راستا و توسعه صنعت برق و آب و ارتقاء شاخص‌های تولید، صنعت و معدن در استان، تأمین زیرساخت‌ها در بخش نیرو در نقاط مورد نیاز استان در دستور کار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بیان کرد: طرح آب‌رسانی به شهر سرخه و تأمین آب شرب پایدار این شهر یکی از اقدامات ارزنده دولت و وزارت نیرو در استان است.

فخری گفت: استان سمنان همواره در پویش «هر هفته_الف_ب_ایران» برنامه افتتاحی و بهره‌برداری دارد که این مهم از توجه وزارت نیرو و اهتمام مسئولین استان حکایت داشته و جای تقدیر و تشکر دارد.

۳ پروژه شرکت برق منطقه‌ای سمنان افتتاح شد

وی افزود: امروز شاهد افتتاح سه پروژه شرکت برق منطقه‌ای سمنان با اعتباری بالغ‌بر ۳۴۳ میلیارد ریال و دو پروژه شرکت توزیع نیروی برق استان با اعتباری بالغ‌بر ۱۹۶ میلیارد ریال هستیم.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بیان کرد: از مقام عالی وزارت تقاضا داریم تا به جهت ارتقاء شاخص‌های تولید، صنعت و معدن در استان و حضور بیشتر و فعال‌تر سرمایه‌گذاران، نسبت به تأمین زیرساخت‌ها و تقویت آن در نقاط صنعتی و معدنی مورد نیاز استان اقدام کنند.

فخری اظهار کرد: تأمین برق منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در حال حاضر نیاز به ایجاد پست ۶۳ کیلووات و ۷ کیلومتر خط انتقال دارد که امید می‌رود با تأمین اعتبار، شاهد اجرای این طرح باشیم.

وی گفت: ایجاد پست و خط انتقال منطقه میاندشت میامی که از شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته با پتانسیل بسیار بالاست، یکی دیگر از مطالبات مورد توجه استان در بحث تأمین و تقویت زیرساخت‌های بخش نیرو است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اظهار کرد: مجتمع معادن مس عباس‌آباد و پست داورزن از پروژه‌های اولویت‌دار استان که می‌تواند تأثیر بسزایی در ارتقاء شاخص‌های اقتصادی و رفاهی در مناطق محروم میامی و عباس‌آباد داشته باشد.

فخری افزود: تأمین برق معادن جنوب دامغان و شاهرود نیز از مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری در سال ۹۷ به استان است که نیاز به توجه دارد.

وی عنوان کرد: شروع عملیات اجرایی احداث سد فینسک با هدف تأمین آب شرب شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه یکی دیگر از مطالبات مردم و مسؤولان استان است که امید می‌رود مورد توجه شخص عالی وزارت نیرو قرار گیرد.

توسعه مدار و خطوط انتقال و توزیع برق سمنان

سیدعلی‌اکبر صباغ، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان نیز در این آیین بیان کرد: امروز سه پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۳۴۳ میلیارد ریال در استان سمنان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: علاوه بر افتتاح پست ۶۳ کیلوولت امیرکبیر سمنان، در حال حاضر ۳۰ پست ۶۳ کیلوولت، ۱۰ پست ۲۳۰ کیلوولت و ۴ پست ۴۰۰ کیلوولت و ۴۰۰ کیلومتر مدار و خطوط انتقال و توزیع در استان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان افزود: ما همواره با تمام توان و تلاش خود در خدمت مردم شریف استان هستیم و به این خدمتگزاری افتخار می‌کنیم.

صباغ عنوان کرد: همچنین بر اساس اولویت‌ها و نیازسنجی‌های پنج ساله و ۱۰ ساله، توسعه مدار و خطوط انتقال و توزیع نیز در دستور کار است.

وی افزود: بالغ‌بر ۲۶۵ میلیارد ریال برای احداث پست ۶۳ کیلوولت امیرکبیر سمنان از ۳ سال پیش تاکنون هزینه شد و امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان اظهار کرد: هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال نیز برای بهینه‌سازی تأسیسات پست شاهرود و واریانت خط ۴۰۰ کیلوولت علی‌آباد هزینه و در این‌آیین مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

افتتاح ۲ پروژه بااعتبار ۱۹۶ میلیارد ریالی

سیدمحمد موسوی زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان نیز گفت: امروز و در قالب هفته سی و دوم پویش »هر_هفته_الف_ب_ایران: دو پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۹۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که یکی از پروژه‌ها در نقاط محروم استان و یک پروژه در حوزه ساخت و سازی است.

وی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل احداث ۲۵ کیلومتر شبکه توزیع، بهینه‌سازی شبکه توزیع، اصلاح و بهسازی ۱۱۱ ترانسفورماتور و ایستگاه توزیع برق بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان اظهار کرد: خوشبختانه ضریب نفوذ برق در استان ۱۰۰ درصد و کلیه روستاهای بالای ۱۰ خانوار و تعداد قابل‌توجهی از روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.

موسوی زاده گفت: روستای کلاته میرزا در محروم‌ترین نقطه استان در شمال شرق شاهرود با ۱۲ خانوار است که برای تأمین برق این روستا یک ترانسفورماتور و پنج کیلومتر شبکه توزیع با اعتبار هشت میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بابیان اینکه بالغ‌بر ۷۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری عمرانی برای ایجاد ظرفیت در نقاط محروم استان تاکنون صورت گرفته است افزود: این پروژه‌ها علاوه بر ایجاد ظرفیت در توزیع برق، رویکرد ارتقاء شاخص‌ها و بهبود کیفیت برق را دنبال کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان تأکید کرد: استان سمنان در بحث شاخص‌های کیفی توزیع برق در رتبه‌های مطلوب قرار دارد.

انتهای پیام/۷۴۰۰۷/ز/م/

کد خبر 74630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =