۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

توییتر روز شنبه تعاملات کاربران با پست‌های رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا را محدود کرد و تعدادی از توییت‌های وی که در آنها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر را به چالش می‌کشید، برای پسندیدن و به اشتراک گذاشتن در دسترس نبودند.

آفتاب‌نیوز :

 پس از آنکه دیوان عالی آمریکا شکایت ایالت تگزاس را که در آن خواستار ابطال پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در چهار ایالت ویسکانسین، میشیگان، جورجیا و پنسیلوانیا شده بود، رد کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری این کشور یک سری توییت در انتقاد از این تصمیم دیوان عالی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ترامپ این تصمیم دیوان عالی را "ناکامی بزرگ و ننگین عدالت" خواند و مدعی شد که به آمریکایی‌ها خیانت شده است. وی اشاره کرد که "کلارنس توماس" و "ساموئل الیتو"، دو تن از قضات دیوان عالی آمریکا گفته‌اند که اجازه می‌دادند تگزاس شکایت خود را پیش ببرد.

ترامپ در یکی از این توییت‌ها نوشت: قاضی الیتو و قاضی توماس می‌گویند که آنها به ایالت تگزاس اجازه می‌دادند تا شکایت خود در خصوص نتیجه انتخابات را پیش ببرد. این یک ناکامی بزرگ و ننگین برای عدالت است. به مردم آمریکا خیانت شد و کشورمان بی‌اعتبار شد. حتی به ما اجازه حضور در دادگاه و مطرح کردن شکایت‌مان را ندادند.

وی در توییت دیگری ادعای پیروزی چشمگیر در انتخابات را کرد و نوشت: من در این انتخابات به طور چشمگیری پیروز شدم اما خاطرنشان می‌کنم که من تنها درباره آرای قانونی صحبت می‌کنم نه کل رای‌دهندگان ساختگی و تقلبی که به طور معجزه‌آسایی در همه جا در جریان بود. چه رسوایی!

بعد از مدتی توییتر این محدودیت‌ها را برداشت اما عبارت هشداردهنده محتوای "جنجالی" بر روی این پست‌ها باقی ماند.

یکی از سخنگویان شبکه اجتماعی توییتر تایید کرد که این محدودیت‌ها علیه توییت‌های ترامپ صورت گرفته بودند.

وی گفت: ما بدون هیچ قصد و تعمدی تعاملات با توییت‌های "جنجالی" را محدود کردیم. شما در حال حاضر می‌توانید با این توییت‌ها تعامل داشته باشید اما براساس سیاست صداقت مدنی‌مان، این توییت‌ها همچنان از برچسب محتوای جنجالی برخوردار خواهند بود.

ترامپ حتی از مدت‌ها پیش از انتخابات نوامبر با برخی شبکه‌های رسانه‌ اجتماعی اختلاف داشت. توییتر و فیس‌بوک بارها از برچسب "جنجالی" برای پست‌های ترامپ به ویژه آنهایی که شامل انتقاد از رای‌گیری پستی به خاطر ناامنی‌اش بود، استفاده کردند.

در حالی که رسانه‌های مطرح آمریکا جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2020 معرفی کردند اما ترامپ از قبول شکست در این انتخابات امتناع کرده، شکایت‌هایی را برای به چالش کشیدن نتایج این انتخابات تنظیم کرده و مدعی است که در این انتخابات تقلب و تخلف‌هایی صورت گرفته است.

کد خبر 74005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =