رئیس‌جمهور آمریکا ضمن بازنشر توئیتی که خواستار «اخراج» وزیر دادگستری این کشور شده بود، نوشت او مایه سرافکندگی و ناامیدی است.

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که تلاش‌هایش برای برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری در دیوان عالی این کشور نیز به بن‌بست خورد، عصبانیتش را بر سر «ویلیام بار» وزیر دادگستری خود خالی کرد.

ترامپ شامگاه شنبه و بعد از انتشار گزارش «وال‌استریت ژورنال» مبنی بر اینکه وزیر دادگستری از اوایل سال جاری درباره تحقیقات حول امور مالیاتی «هانتر بایدن» پسر نامزد حزب دموکرات اطلاع داشته، ویلیام بار را مایه ناامیدی و سرافکندگی خود توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در صفحه توئیتر خود، توئیتی از یک مجری رادیویی که نوشته بود «بار باید اخراج شود» را بازنشر داده و خودش نیز روی آن نوشت: «[بار] یک سرافکندگی بزرگ است».

ترامپ، وزیر دادگستری را به باد انتقاد گرفت

اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح شده است که دیوان عالی آمریکا روز شنبه درخواست ایالت تگزاس و ستاد وی برای ابطال نتایج انتخابات در ۴ ایالت این کشور را رد کرد.

هر سه قاضی که از سوی ترامپ در این دادگاه منصوب شده‌اند نیز همراه با اکثریت قضات دادگاه عالی آمریکا این اقدام ایالت تگزاس و ستاد ترمپ را رد کردند.

ایالت تگزاس به همراه ستاد ترامپ در دادخواستی که به دیوان عالی آمریکا ارائه کردند خواستار ابطال نتیجه انتخابات در ۴ ایالت کلیدی جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین بودند که در تمامی این ۴ ایالت کلیدی، بایدن پیروز انتخابات اعلام شده است.

حدود ده روز پیش، یک روز پس از آنکه بار ادعاهای ترامپ در خصوص تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را رد کرد، برخی منابع از احتمال برکناری وی به دستور ترامپ خبر دادند.

کد خبر 73905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =