واشنگتن‌پست: تنها 26 عضو جمهوری‌خواه کنگره بایدن را پیروز انتخابات می‌دانند

روزنامه واشنگتن پست بر اساس تحقیقی که انجام داده اعلام کرد که 26 عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنای کنگره، نامزد حزب دموکرات را پیروز انتخابات ریاست جمهوری می‌دانند.

آفتاب‌نیوز :

در حالی که یک ماه از اعلام پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری توسط رسانه‌های این کشور می‌گذرد روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که فقط 26 نفر از جمهوری‌خواهان کنگره بایدن را پیروز انتخابات می‌دانند.

در این بین 2 نفر از جمهوری‌خواهان کنگره نیز «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی را پیروز انتخابات دانسته‌اند همچنین 221 جمهوری‌خواه دیگر در مجلس نمایندگان و سنا که تقریا 90 درصد از کل جمهوری‌خواهان کنگره را شامل می‌شود چیزی در این باره که چه کسی انتخابات را پیروز شده نگفته‌اند.

این گزارش نتیجه یافته‌های تحقیق روزنامه واشنگتن پست از تمامی 249 عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنا است که این تحقیق روز پس از ویدیوی 46 دقیقه‌ای ترامپ در عصر چهارشنبه آغاز شد که طی آن رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید مدعی شد که بایدن را شکست داده و با مطرح کردن ادعاهای بی‌اساس گفت که نیروهای فاسد،‌ نتیجه انتخابات را ربوده‌اند.

واشنگتن‌پست در ادامه گزارش خود نوشت که تیمی از 25 نفر از گزارشگران این روزنامه با دستیاران تمامی جمهوری‌خواهان از طریق ایمیل یا تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده و از آنها سه سوال ساده پرسیده شده است.

سوال نخست این بوده که چه کسی رقابت انتخابات ریاست جمهوری را پیروز شده است. سوال دوم این بودکه که آیا آنها از تلاش‌های ادامه دار ترامپ درباره پیروز خود در انتخابات حمایت کرده یا با آن مخالف هستند و سوال سوم این بوده در صورتی که بایدن اکثر الکتورال کالج‌ها را پیروز شود، آیا شما وی را به عنوان رئیس جمهور منتخب مشروع خواهید پذیرفت.

این خبرنگاران همچنین اظهارات عمومی نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره را نیز طی هفته‌های اخیر جستجو کرده تا موضعشان درباره پیروزی بایدن را بدست بیاورند.

نتیجه این تحقیق هراس اغلب جمهوری‌خواهان از ترامپ و سیطره وی بر حزب را نشان می‌داد این در حالی است که ترامپ سومین رئیس جمهوری است که طی 80 سال اخیر در انتخابات مجدد با شکست مواجه می‌شود.

ترامپ نیز در توییتی در واکنش به خبر واشنگتن پست نوشت: من اخبار فیک واشنگتن پست را نمی خوانم ولی لیست ان 26 نفر را می خواهم.

کد خبر 72277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =