آخرین اخبار

شورای همکاری خلیج فارس در واکنش به حل بحران دیپلماتیک با قطر: بیانیه دولت کویت انعکاس قدرت شورا بر عبور از تهدیدات و مشکلات خویش است

شورای همکاری خلیج فارس در واکنش به بیانیه کویت در خصوص حل و فصل بحران دیپلماتیک میان قطر و چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، از این بیانیه استقبال کرد. الحجرف این بیانیه را در واکنش به بیانیه ظهر امروز کویت در خصوص پیشرفت در مسیر گفت‌وگوها برای حل و فصل بحران مذکور صادر کرد و ضمن استقبال از آن، افزود: «بیانیه دولت کویت انعکاس قدرت شورا بر عبور از تهدیدات و مشکلات خویش است.»

 

شورای همکاری خلیج فارس در واکنش به بیانیه کویت در خصوص حل و فصل بحران دیپلماتیک میان قطر و چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، از این بیانیه استقبال کرد.

به گزارش فارس، «نایف الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس امروز (جمعه) در بیانیه‌ای بر حل و فصل نهایی بحران دیپلماتیک میان قطر و کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر تأکید کرد.

به نوشته اسپوتنیک، الحجرف این بیانیه را در واکنش به بیانیه ظهر امروز کویت در خصوص پیشرفت در مسیر گفت‌وگوها برای حل و فصل بحران مذکور صادر کرد و ضمن استقبال از آن، افزود: «بیانیه دولت کویت انعکاس قدرت شورا بر عبور از تهدیدات و مشکلات خویش است.»

دبیر کل شواری همکاری خلیج فارس همچنین گفت که اعضای این شورا نیز از بیانیه کویت استقبال کرده و در راستای تحقق تقویت همکاری میان اعضاء تلاش می‌کنند.

وزیر خارجه کویت امروز در بیانیه‌ای از گفت‌وگویی مثمرثمر درباره پایان بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خبر داد و گفت: «تمام طرف‌هایی که در گفت‌وگوی آشتی مشارکت کردند، پافشاری خود برای ثبات [کشورهای حاشیه] خلیج [فارس] را ابراز داشتند».

او همچنین در بیانیه خود از «جرد کوشنر» مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا که به به‌تازگی به غرب آسیا سفر کرده است، تشکر کرد.

بیانیه کویت در حالی است که «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر، ظهر امروز ضمن ابراز خوشبینی درباره حل بحران خلیج فارس گفت که همه مشکلات، طی یک روز حل نخواهد شد.

چهار کشور عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین از پنجم ژوئن ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و ضمن محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور، ۱۳ شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس را برای از سرگیری این روابط تعیین کردند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 71961

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =