آخرین اخبار

قطر: به حل بحران خلیج فارس خوشبینیم اما مشکلات یک روزه حل نمی‌شوند / عادی سازی روابط با اسرائیل در شرایط کنونی هیچ سودی برای ملت فلسطین ندارد

خارجه قطر ضمن ابراز خوشبینی نسبت به پایان بحران دیپلماتیک خلیج فارس، اذعان کرد که همه مشکلات یک روزه حل نخواهند شد.

 

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر ظهر امروز (جمعه) اعلام کرد که به حل بحران خلیج فارس در آینده نزدیک پس از گذشت نزدیک به سه سال و نیم از اقدام مشترک کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در قطع روابط دیپلماتیک خود با کشورش، خوشبین هستند.

آل ثانی در این باره اظهار داشت: هر گونه راه حلی برای بحران خلیج (فارس) باید یک راه حل جامع باشد و وحدت (شورای همکاری) خلیج (فارس) در راستای منافع همگان را حفظ کند؛ نسبت به حل بحران خلیج (فارس) خوشبین هستیم با این حال نمی توانیم بگوییم همه مشکلات در یک روز حل و فصل خواهند شد.

وزیر خارجه قطر در ادامه نیز ضمن تایید این که در حال حاضر اقدامی برای حل بحران خلیج فارس در جریان است، تاکید کرد که با این حال نمی توان پیش بینی نمود که اقدام کنونی به یک راه حل در آینده نزدیک و حل و فصل یک روزه همه مشکلات موجود جهت پایان بحران منجر خواهد شد.

آل ثانی ضمن با بیان این که به لطف تلاش های میانجی گری کویت با پشتیبانی آمریکا، نزدیک به یک سال پیش شاهد مقداری پیشرفت در راستای پایان بحران خلیج فارس بودند که از اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ادامه دارد، خاطر نشان ساخت که قطر در قبال اقدام کنونی خوشبین بوده و امیدوار است در مسیر درست پیش برود و به پایان بحران منجر شود.

وزیر خارجه قطر ضمن تاکید بر این که وحدت شورای همکاری خلیج فارس از اهمیت زیادی برای امنیت و ثبات منطقه برخوردار است و باید به این بحران غیر ضروری نیز بر اساس احترام متقابل و برابر حقوق همه کشورها پایان داد، اعلام کرد که کشورش بسیار خوشبین است و همواره با هر گونه ابتکار عملی در راستای برقراری صلح در منطقه نیز تعامل مثبتی دارد.

آل ثانی با اشاره به این که بحران خلیج فارس هیچ گونه ارتباطی با توافقنامه های اخیر امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط دیپلماتیک ندارد، همچنین تاکید کرد که عادی سازی روابط با این رژیم در شرایط کنونی هیچ گونه سودی برای ملت فلسطین ندارد.

منبع: شفقنا

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 71956

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =