آخرین اخبار

حمله موشکی اسرائیل به به مواضع نظامی در سوریه

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه اسرائیل به مواضعی نظامی در این کشور حمله کرده است. ارتش سوریه اعلام کرد که یک موشک اسرائیلی را منهدم کرده است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه از چند انفجار در مناطق حومه دمشق خبر داده است.

به گزارش تلکسیران،سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که هواپیماهای جنگنده‌ اسرائیل شامگاه یکشنبه شب اول دی (۲۲ دسامبر) مواضعی نظامی متعلق به ارتش بشار اسد و همچنین متعلق به ایران در خاک سوریه حمله کرده است.

طبق گزارش این سازمان در مناطق پیرامونی دمشق دست کم سه انفجار روی داده است. سازمان دیده‌بان حقوق بشر در این راستا اعلام کرد که دستکم دو موشک اسرائیلی در مناطق اطراف عقربه در حول و حوش جاده‌ فرودگاه دمشق فرود آمده و منفجر شده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین گزارش داد که ارتش سوریه موفق شده است، یکی از موشک‌های شلیک‌شده را منهدم کند.

این گروه همچنین تصریح کرد که پس از اصابت موشک‌ها آمبولانس‌های متعددی راهی منطقه شده‌اند. این نشان می‌دهد که این حملات موشکی ممکن است، قربانی به جای گذاشته باشد.خبرگزاری فرانسه گزارش داده که ارتش اسرائیل به پرسش‌های این خبرگزاری در ارتباط با این حمله واکنشی نشان نداده است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، اطلاعات و جزییات مربوط به گزارش‌های خود را از فعالان محلی و شاهدان عینی دریافت می‌کند و از این رو تأیید این اطلاعات از سوی مرجعی مستقل دشوار است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ارتش اسرائیل از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی تا کنون صدها حمله هوایی علیه مواضع ارتش بشار اسد و مواضع نظامی ایران در خاک سوریه انجام داده است.یکی ازاین حملات اخیر حدود یک ماه پیش (۲۰ نوامبر) انجام شد که به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه ۲۱ کشته به جای گذاشته بود.

کد خبر 7185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =