آخرین اخبار

مردم بعد از اتمام محدودیت‌ها دورهمی‌ و مهمانی را شروع نکنند | نگران شب یلدا هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: به شدت نگران دورهمی‌های کوچک و مهمانی‌ها هستیم، شب یلدا را پیش ‌رو داریم و این مراسم امسال به یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های سیستم بهداشت و درمان درآمده است. بنابراین برای جلوگیری از موج دیگر و افزایش آمار ابتلا مردم باید کمک کنند و فعلا در دورهمی‌ها شرکت نکنند.

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه مردم بیشتر از سطح پیش‌بینی ما پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها را رعایت کردند، افزود: مسلما نمی‌توان توقع داشت که مردم به صورت ۱۰۰ درصدی همه الزامات بهداشتی را رعایت کنند، اما شرایط خوبی را شاهدیم که حاصل رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها از سوی مردم است.

وی با بیان اینکه مردم با دیدن شرایط بحرانی در مسیر رعایت پروتکل‌ها حرکت کردند و فرمانداران نیز پای کار آمدند، گفت: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت بیمارستان‌ها و مراکز درمان و بستری بیماران کرونایی مطلوب است. ۱۴۰ بیمار در بیمارستان امیرالمومنین بستری هستند که گویای شرایط خوب است چراکه با رعایت پروتکل‌ها تعداد مراجعات و بستری‌ها کاهش یافته است، همچنین به لحاظ تامین اکسیژن، تجهیزات و امکانات و دارو وضعیت کاملا خوب است.

جمالیان تصریح کرد: علیرغم همه این اتفاقات مثبت رقم خورده در طول دو سه اخیر، همچنان نگرانیم که مردم بعد از لغو یا کاهش محدودیت‌ها شور نگیرند و بگویند دو هفته در خانه بودیم و رفت‌وآمدها و مهمانی‌ها و مراسم‌ها را آغاز کنند. چراکه در این شرایط قطعا زحمات خودشان که در این دو هفته متحمل شدند، هدر خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه با توجه به رعایت پروتکل‌ها و نتایج حاصل شده از اعمال محدودیت‌های اخیر، مسلما از فردا تغییراتی در برخی از شهرهای کشور از جمله استان مرکزی اعلام خواهد شد، افزود: به نظر می‌رسد در استان مرکزی تنها اراک و ساوه در شرایط قرمز باقی بمانند و دیگر شهرها نارنجی شوند، اما این بدان معنا نیست که نسبت به رعایت پروتکل‌ها بی توجه شویم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه تصمیم گیری در خصوص اعمال محدودیت‌ها در سطح کلان انجام می‌شود که کاری بسیار دشوار است چراکه باید با توجه به همه ابعاد اجتماعی، اقتصادی و ... باشد، گفت: از نظر نظام بهداشت و درمان بهتر است که محدودیت ها به شکل پلکانی کاهش یابد، اما در این بین باید به همه جوانب زندگی مردم توجه داشت، ۱۰۰ درصد موافق اعمال محدودیت‌ها هستیم ولی تصمیم گیری در این شرایط بسیار دشوار است.

وی اضافه کرد: مسلما اگر مردم و مسئولان همراه هم باشند، می‌توان سلامت جامعه را تامین کرد. در واقع این امر مشروط به اطمینان دوطرفه است.

کد خبر 71407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =