آخرین اخبار

واشنگتن و تل‌ آویو قصد انجام عملیات پنهانی علیه ایران دارند / رسانه های غربی: فرماندهان ایرانی به متحدان منطقه‌ای خود گفته اند در هفته‌های باقیمانده کاری نکنند که بهانه به دست آمریکا بیفتد

به نوشته تایمز اسرائیل و به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل، اسرائیل و آمریکا برای یک‌رشته عملیات پنهانی علیه ایران در هفته‌های باقی‌مانده از دولت دونالد ترامپ برنامه‌ریزی کرده‌اند. این رسانه‎‌‎ها می‌گویند موضوع حمله را می‌توان از سفر مقامات آمریکایی از جمله مشاور امنیت ملی ترامپ و وزیر خارجه او به اسراییل متوجه شد. بر اساس این گزارش‌ها، این عملیات با این پیش‌فرض طراحی شده که ایران در این چند هفته از نشان دادن هر گونه واکنش خودداری خواهد کردرسانه‌های غربی نیز مدعی شده‌اند که فرماندهان ایرانی به متحدان منطقه‌ای خود تاکید داشته‌اند در هفته‌های باقیمانده کاری نکنند که آمریکا بهانه‌ای برای اقدام متقابل پیدا کند.

یک رسانه صهیونیست مدعی شد که ترامپ قصد دارد در هفته‌‎های باقیمانده تا ترک کاخ سفید با همکاری اسراییل یک رشته عملیات پنهانی و سری علیه ایران انجام دهد.

به گزارش  شفقنا، به نوشته تایمز اسرائیل و به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون این رژیم، اسرائیل و آمریکا برای یک‌رشته عملیات پنهانی علیه ایران در هفته‌های باقی‌مانده از دولت دونالد ترامپ برنامه‌ریزی کرده‌اند. این رسانه‎‌‎ها می‌گویند موضوع حمله را می‌توان از سفر مقامات آمریکایی از جمله مشاور امنیت ملی ترامپ و وزیر خارجه او به اسراییل متوجه شد. بر اساس این گزارش‌ها، این عملیات با این پیش‌فرض طراحی شده که ایران در این چند هفته از نشان دادن هر گونه واکنش خودداری خواهد کرد. رسانه‌های غربی نیز مدعی شده‌اند که فرماندهان ایرانی به متحدان منطقه‌ای خود تاکید داشته‌اند در هفته‌های باقیمانده کاری نکنند که آمریکا بهانه‌ای برای اقدام متقابل پیدا کند.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل می‌گوید که موساد، ارتش و دولت بنیامین نتانیاهو برای تشدید عملیات پنهان علیه ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند چون اطمینان دارند دولت جو بایدن در جستجوی بازگشت به برجام است. این گزارش تاکید کرده موساد سرویس جاسوسی اسراییل برای اینکه مطمئن شود توافق بعدی با ایران به نفع اسراییل خواهد بود خود را آماده همکاری با جو بایدن کرده است.

این گزارش همچنین افزود: گابی اشکنازی وزیر خارجه اسراییل گفته: اسرائیل نمی‌خواهد اشتباهات گذشته در دولت باراک اوباما را که منجر به دستیابی آمریکا و ایران به برجام شد، تکرار کند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 69350

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =