آخرین اخبار

ترکیه آماده همکاری با روسیه برای نظارت بر آتش بس قره باغ است

وزارت دفاع ترکیه برای همکاری یک ساله با نیروهای روسی در مرکز نظارت بر آتش بس قره باغ اعلام آمادگی کرد.

به گزارش   گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد همکاری یک ساله را با روسیه در مرکز نظارت بر آتش بس در قره باغ آغاز می‌کند.

وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای ارتش به مدت یکسال در مرکز مشترک نظارت بر اجرای آتش بس در منطقه قره باغ با نیروهای روسی همکاری خواهند کرد.

وزارت دفاع ترکیه روز شنبه اعلام کرد با تکمیل دوره آموزش نیروهای زمینی ارتش، در آینده نزدیک این نیروها به جمهوری آذربایجان اعزام می‌شوند. حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه نیز اعلام کرد: در آینده نزدیک، سربازان ما برای انجام وظیفه خود به آذربایجان می‌روند. نیروهای زمینی آموزش خود را به پایان رسانده اند.

ترکیه و روسیه یازدهم نوامبر به توافق رسیدند تا مرکزی مشترک برای نظارت بر آتش بس در قره باغ ایجاد کنند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشتر در اویل ماه نوامبر اعلام کرد که آذربایجان و ارمنستان به توافق رسیده اند آتش بس در «قره باغ» را برقرار کنند. این توافق نامه همچنین برای آذربایجان این امکان را فراهم می‌آورد تا کنترل سه استان اشغال شده توسط ارمنستان را در یک بازه زمانی مشخص در دست بگیرد. قرار است باکو کنترل کالباجار را تا ۱۵ نوامبر، آگدام را تا ۲۰ نوامبر و لاچین را تا ۱ دسامبر را در دست بگیرد.

انتهای پیام/

کد خبر 69272

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =