آخرین اخبار

واشنگتن‌پست: ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد می‌شود

تهران – ایرنا – حدود سه هفته از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌گذرد، اما دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور هنوز تن به شکست نداده اکنون واشنگتن پست می نویسد وی قصد دارد نامزد انتخابات ۲۰۲۴میلادی شود.

به‌گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، گفته می شود که ترامپ به طور محرمانه برای اقدامات بعدی نقشه می کشد که از جمله آن نامزدی احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکاست.

ترامپ که به اشتباه باور داشت نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را از آن خود می کند و برای یک دوره دیگر به کاخ سفید راه می یابد، در مکالمات تلفنی محرمانه از یک رویکرد متفاوت دیگر سخن گفته که همانا نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ است.

ترامپ در تائید این واقعیت که باید در ماه ژانویه (دی ماه) از کاخ سفید خارج شود، به جد در فکر زندگی پس از کاخ سفید است، اما با این حال به مشاوران خود گفته که خواستار ماندن در عرصه سیاست و رسانه هاست و شاید این امر از طریق تلاشی دوباره برای راهیابی به کاخ سفید محقق شود.

روزنامه عرب نیوز نیز در گزارشی به همین مساله پرداخت و نوشت: ترامپ چهار سال دیگر تقریبا به سن و سال فعلی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا می رسد.

بازی ترامپ برای دستیابی دوباره به قدرت ممکن است تقلیدی از کارزار انتخاباتی اندرو جکسون در سال ۱۸۲۸ باشد.

جکسون در سال ۱۸۲۴ با احراز اکثر آرای الکترال به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نزدیک شد، اما نتوانست به آرا کافی دست یابد.

هرچند شرایط شکست رئیس جمهوری فعلی به بایدن متفاوت از شکست جکسون در سال ۱۸۲۴ است، ترامپ درصدد ایجاد حس مشابه گله و شکایت درمورد شکستش است.

ترامپ حتی پس از جنجال های ریاست جمهوری، به طور بالقوه حریفی جدی در سال ۲۰۲۴ برای نامزدی از حزب جمهوریخواه خواهد بود. وی در انتخابات ۲۰۲۰ بالاتر از سطح انتظارات نظرسنجی ها عمل کرد و درخواست ها برای «ترامپیسم» در آمریکا از سوی گروه های مهمی قوی می ماند.

اگرچه اخباری درمورد احتمال نامزدی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ مطرح است، تناقضاتی نیز در این خصوص وجود دارد.

«برنت بادوسکی» حقوقدان ارشد و از مشاوران چندتن از اعضای سابق کنگره آمریکا در مقاله ای در تارنمای خبری آمریکایی هیل نوشت: شاید برخی بر این باور باشند که ترامپ ممکن است خود را برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا نامزد کند، اما  احتمالا وی این کار را نمی کند، چراکه ترامپ تا آن زمان هم سرگرمی های بیشتر و هم پول بیشتری خواهد داشت و به یک غول صاحب نفوذ رسانه ای تبدیل شده است.

بادوسکی به قدرت ترامپ به عنوان یک فرد کاسب کار اشاره می کند که پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش قادر است تا ثروت هنگفتی را برای خود فراهم سازد.

وی افزود: قدرتی که ترامپ با کسب ثروت پس از پایان دوره دهشتناک ریاست جمهوری خود به دست می آورد و با زدوبندی که با رسانه های آمریکایی همچون فاکس، نیوزمکس و یا هر رسانه تصویری آمریکا داشته باشد، قادر به جذب مخاطب و فراتر از آن یک صدای قدرتمند در حزب جمهوریخواه خواهد بود.

کد خبر 69271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =