آخرین اخبار

مراسم عروسی نگیرید؛ مجازات می‌شوید

دادستان مرکز خراسان جنوبی گفت: مخالف شادی مردم نیستیم، اما اکنون این شادی در تجمعات به قیمت جان مردم تمام می‌شود و برای حفظ جان مردم با برگزارکنندگان برخورد قانونی می‌کنیم.

آفتاب‌نیوز :

حجت الاسلام علی نسائی زهان اظهار کرد: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به خصوص لزوم رعایت همگانی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی با هرگونه تجمعی از جمله عزا و عروسی برخورد خواهد شد.

وی افزود: روز گذشته در شهرستان نهبندان با اقدامات قضایی قانونی نسبت به بازداشت داماد و پدر عروس که در شب قبل علی رغم تذکرات لازم در راستای خودداری از برگزاری مراسم عروسی و دعوت از مردم اقدام به برگزاری مراسم کرده و با آن اقدام به تهدید علیه بهداشت عمومی و موجبات گسترش بیماری کرونا را فراهم آورده بودند اقدام و روانه زندان شدند.

دادستان بیرجند بیان کرد: اکنون آن چه که اهمیت دارد جان مردم است و ما به عنوان مجریان قانون لازم است نسبت به جان مردم حساس باشیم.

نسائی با بیان اینکه تمام این تجمعات، عروسی‌ها و دورهمی‌ها مسبب افزایش کرونا هستند، تصریح کرد: با این تجمعات به جامعه خسارت می‌رسد و جان مردم به خطر می‌افتد.

وی افزود: اکنون برخی از مشاغل و اصناف تعطیل شده و نیروی کار ادارات تقلیل یافته و از این جهت به جامعه خسارت وارد شده، اما در این میان افرادی پیدا می‌شوند که دانسته یا ندانسته باعث می‌شوند تمام این کارها بی فایده باشد.

دادستان بیرجند خاطرنشان کرد: ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی را که از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی باشد، جرم شناخته و مجازات را نیز تعیین کرده است.

نسائی بیان کرد: باید با برهم زنندگان سلامت جامعه، برخورد قانونی صورت گیرد تا این افراد متوجه شوند که قانونی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی دولت و ستاد کرونا تصمیم گرفته که مغازه‌ها بسته شوند یا نماز جمعه برگزار نشود، عروسی‌ها نیز نباید برگزار شوند و از باب حقوق عامه مردم و حفظ سلامتی جامعه از برگزاری تمام این مراسمات جلوگیری خواهیم کرد و برگزارکنندگان مورد تعقیب قضایی خواهند گرفت.

کد خبر 69235

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =