آخرین اخبار

نخستین ارقام چای ایرانی کاشف و لاهیج به ثبت رسید

رئیس پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی گفت: در جلسه کمیته رقم موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دو رقم چای با اسامی کاشف و لاهیج به ثبت رسید.

 به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علی سراجی اظهار کرد : چای در سال ۱۲۷۹ هجری شمسی توسط مرحوم کاشف السلطنه وارد ایران شد و این محصول با ژنوتیپ های آمیخته بذری با منشا از تیپ چینی چای در مناطق چایکاری استان‌های گیلان و مازندران توسعه پیدا کرد.

 وی با اشاره به اینکه پس از گذشت ۱۲۰ سال از عمر محصول چای در ایران تا کنون ارقام ایرانی از چای در کشور معرفی نشده بود، خاطر نشان کرد: معرفی دو رقم اخیر از چای که به همت پژوهشگران پژوهشکده چای پس از ۲۰ سال کار مستمر تحقیقاتی به انجام رسید، به عنوان اولین ارقام معرفی شده چای داخلی در کشور است که در نوع خود اقدامی بسیار ارزشمند است.

رئیس پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور به تلاش محققان گروه‌های پژوهشی آن پژوهشکده طی سال های ۷۸ الی ۹۷ اشاره کرد و گفت: محققان گروه ژنتیک و به‌نژادی با هدایت و مدیریت دکتر مهران غلامی و مهندس کوروش فلک رو (رئیس گروه ژنتیک و به نژادی پژوهشکده چای) به مدت ۲۰ سال فعالیت تحقیقاتی در قالب پروژه‌های مختلف در طرح گزینش کلونی انتخاب بوته‌های برتر چای در تمامی مناطق چایکاری موفق به دست یابی به ۷۵ ژنوتیپ از چای داخلی شدند.  

سراجی افزود: از بین ژنوتیپ‌های حاصل شده چندین ژنوتیپ به عنوان کلون های امیدبخش در دستور کار پژوهشکده برای معرفی رقم از سال ۱۳۹۷ قرار گرفت که کلون های ۱۰۰ و ۴۴۴ دو ژنوتیپ برتر از مجموعه ژنوتیپ‌های داخلی در قالب گزارش معرفی رقم در دستور کار پژوهشکده چای و ستاد موسسه تحقیقات علوم باغبانی قرار گرفت.  

وی با اشاره به ثبت ارقام مذکور پس از بازدیدها، تهیه گزارش و انجام داوری ها گفت: کلون امیدبخش ۱۰۰ به احترام پدر چای ایران مرحوم کاشف السلطنه به نام رقم کاشف و کلون ۴۴۴ به دلیل منشا اولیه ژنوتیپ های انتخابی از شهر لاهیجان در گیلان به نام رقم لاهیج ثبت و به جامعه چای کشور معرفی می‌شوند.  

سراجی کسب این موفقیت را به تمامی بهره برداران و دست اندرکاران محصول چای کشور تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که پژوهشکده چای با همکاری معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان چای کشور، صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور و بخش خصوصی مرتبط با تکثیر و تولید انبوه محصول در توسعه این ارقام با عملکرد مطلوب کمی (بین ۵ تا ۷ تن برداشت برگ سبز کاملا استاندارد - یک غنچه و دو برگ - در هکتار) و کیفی اقدام لازم را به انجام رساند.   

کد خبر 69193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =