آخرین اخبار

هوش مصنوعی به نابینایان برای دوندگی کمک می‌کند

گوگل در حال آزمایش یک سیستم هوش مصنوعی برای کمک به افراد نا بینا و کم‌بینا در مسابقات دو است.

به گزارش خبرنگار گروه علم وپیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، شرکت گوگل مشغول آزمایش یک سیستم هوش مصنوعی است که به افراد نابینا و کم بینا کمک می‌کند بدون نیاز به کمک در مسابقات دو شرکت کنند.

این سیستم  به نام« پروژه راهنما» (Project Guideline) هنوز در مراحل اولیه تحقیقات است و به افراد نابینا استقلال عمل بیشتری می‌دهد. به این ترتیب آنها بدون نیاز به کمک انسانی یا سگ راهنما می‌توانند فعالیت کنند.

برنامه پروژه راهنما می‌تواند آنها را با نشانه‌های صوتی در مسیر خود قرار دهد؛ به طور کلی قرار است این برنامه  تلاشی برای استقلال بیشتر آن افراد باشد.

برای استفاده از این سیستم، دونده باید یک موبایل اندروید را به یک کمربند متصل کند. اپلیکیشنی مخصوص با استفاده از دوربین موبایل راهنمایی را دنبال می‌کند که روی مسیر مسابقه قرار دارد؛ هنگامی که دونده از مسیر اصلی دور یا خارج می‌شود، این برنامه نشانه‌های صوتی را به هدفون وی ارسال می‌کند.

گوگل با همکاری توماس پانک مدیر ارشد اجرایی شرکت «Guiding Eyes for the Blind» « پروژه راهنما» را توسعه داده، این شرکت در سال‌های اخیر تعداد دیگری از برنامه‌ها را برای کمک به افراد نابینا و کم بینا ارائه داده است. دستورالعمل‌های دقیق پیاده روی گفتاری در «Google Maps» ممکن است به آنها کمک کند تا به طور مستقل در شهر حرکت کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 69058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =