آخرین اخبار

نخستین تلفن هوشمند ضدباکتری جهان

اولین تلفن هوشمند ضدباکتری جهان که قادر است از گسترش میکروب‌ها جلوگیری کند توسط یک شرکت الکترونیکی ساخته شد. کارشناسان وکیل‌آنلاین درباره تکلیف مالکیت در آپارتمانها از حیث مشاع بودن یا اختصاصی بودن ملک توضیح داده‌اند.

 ایرنا به نقل از دیلی میل نوشت: این تلفن هوشمند با استفاده از یون‌های نقره می‌تواند از گسترش ۹۹.۹ درصد میکروب‌ها در مدت ۲۴ ساعت جلوگیری کند.

این تلفن ضدباکتری که Cat S ۴۲ نامیده می‌شود و توسط شرکت «بولیت» (Bullitt) ساخته شد، مقاوم، با دوام و چند کاربردی است.

تلفن هوشمند Cat S ۴۲ را در حال حاضر می‌توان با قیمت ۲۲۹ پوند خریداری کرد، اما مدل‌های مجهز به فناوری ضد میکروبی Biomaster تا اوایل سال ۲۰۲۱ در دسترس نخواهند بود.

شرکت بولیت امیدوار است که بتواند ویژگی ضدمیکروبی را در اواخر سال آینده برای سایر تلفن‌های Cat نیز ارایه دهد.

تلفن هوشمند Cat S ۴۲ با کمک یون‌های نقره جاسازی شده در مواد گوشی در طی فرایند تولید، با گسترش باکتری مقابله می‌کند.

اگرچه این تلفن باکتری و یا ویروس‌ها از جمله کووید-۱۹ را به طور فعال خنثی نمی‌کند، اما گسترش و تکثیر عوامل بیماری زا را متوقف می‌کند. با متوقف ساختن تکثیر میکروب‌ها تعداد آن‌ها بطور طبیعی کاهش می‌یابد.

شرکت بولیت ادعا می‌کند که «ماده ضد میکروبی فعال Biomaster» تعداد باکتری‌ها را در مدت ۱۵ دقیقه ۸۰ درصد و در مدت ۲۴ ساعت ۹۹.۹ درصد کاهش می‌دهد.

سازندگان این گوشی مقاوم می‌گویند این دستگاه کاملا ضد آب است و باید مرتب با آب و صابون، ضد عفونی کننده‌ها و حتی مواد سفید کننده شسته شود تا تمیز بماند.

پیتر کانینگام معاون رییس شرکت بولیت گفت: این ویژگی برای افرادی در میان مشتریان ما که در بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند یا مجبور هستند به دلیل شغل خود به چندین مکان سر بزنند، مهم و حیاتی است.

این فناوری در حالی که به طور مستقیم موجب از بین بردن باکتری‌ها نمی‌شود از گسترش و تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کند.

  •  
کد خبر 69057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =