آخرین اخبار

گزینه جدید سمت مشاور ارشد جانسون، بایدن را به ترامپ ترجیح داد

اگرچه وزرای انگلیسی تاکنون امتناع دونالد ترامپ از قبول شکست در انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر آمریکا را علنا محکوم نکرده‌اند اما گزینه جدید سمت مشاور ارشد نخست زیر انگلیس آماده شده تا صریح‌تر در این رابطه صحبت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، همزمان با اینکه دومینیک کامینگز، یکی از استراتژیست‌های نزدیک بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که به عنوان مشاور ارشد وی خدمت کرده بود، در ماجرای استعفای لی کین، مدیر ارتباطات انگلیس اخراج شد، نیل اوبراین قرار است جای وی را پر کند و به عنوان مشاور ارشد جدید جانسون خدمت کند.

اوبراین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا باید شکست در انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر در برابر جو بایدن، رقیب دموکراتش را قبول کند یا خیر، گفت: بسیار خوشحال شدم که بایدن پیروز انتخابات شد. ترامپ نمی‌تواند دوام بیاورد و نهایتا باید شکست را بپذیرد چرا که بایدن در انتخابات پیروز شده است.

وی افزود: زن ستیزی باورنکردنی ترامپ،‌ تحریف واقعیت، خرد کردن ساختار دموکراسی لیبرال که به درستی عمل می‌کند آن هم حتی پس از شکست در انتخابات در حقیقت نشان می‌دهد که او شکست خورده و مردمی را که به او امید بسته بودند، ناامید کرده است. من این ماجرا را یک محافظه‌کاری اجتماعی می‌بینم اما از نوع جعلی‌اش. من به مواردی چون خانواده، داشتن حس هویت ملی و کنترل مرزها باور دارم اما این نسخه تحریف شده و وحشتناکی بود که هیچ ارتباطی به این ارزش‌ها نداشت.

اوبراین تصریح کرد: جو بایدن، نامزد دمورکات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمایانگر "عادی سازی سیاست و مکالمه مبتنی بر حقیقت و واقعیت محور است.

اکثر رسانه‌های آمریکایی جو بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر اعلام کرده‌اند اگرچه نتایج کل ایالت‌های آمریکا هشت دسامبر مشخص خواهند شد.  

کمپین دونالد ترامپ دموکرات‌ها را به تقلب گسترده در انتخابات متهم کرده، شکایت‌های قانونی را برای به چالش کشیدن نتایج این انتخابات تنظیم کرده و از تایید نهایی آرا در ایالت‌هایی که معتقد است در آنها "آرای غیرقانونی" شمارش شده‌اند جلوگیری کرده است.   

نیل اوبراین درباره چالش‌برانگیزترین مسائلی که دفتر نخست وزیر انگلیس با آنها مواجه است، گفت: سال آینده سال توزیع واکسن کرونا، احیای اقتصادی، نجات کشور از جدایی‌طلبی و تعیین نظم جهانی جدید است.

بوریس جانسون قرار است طی هفته‌های آتی همزمان با فرارسیدن ضرب‌الاجل پایان سال نقشه راه انگلیس پس از بریگزیت را مشخص کند.

انتهای پیام

کد خبر 69023

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =