آخرین اخبار

بیمارستان‌ها پر شده‌اند؛ احتمال ۴رقمی شدن آمار مرگ‌ومیر کرونا | انتقاد از افزایش سفرها پیش از اعمال محدویت‌ها

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران ضمن انتقاد از افزایش سفرها پیش از اعمال محدودیت‌های کرونایی جدید، گفت: با اضافه شدن متغیرهایی مانند سرما، آنفلوآنزا، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و عوامل دیگر، ۴ رقمی شدن آمار مرگ و میر کرونا در کشور دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد کرونای استان تهران با اشاره به آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی از روز شنبه (اول آذر)، گفت: زمانی که مغازه‌ها و فروشگاه‌های غیرضروری تعطیل شوند و اداره‌ها و سازمان‌ها نیز با یک‌سوم ظرفیت کارمندان خود به فعالیت بپردازند، خود به خود میزان ارتباط افراد کاهش می‌یابد و حمل و نقل شهری که عامل عمده انتقال ویروس کرونا است کنترل می‌شود. طبیعتا موضوعات ذکرشده و اعمال محدودیت‌ها سبب می‌شود زنجیره انتقال ویروس تا حدی کم شود.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با این محدودیت‌های دو هفته‌ای بار بیماری، مراجعه به مراکز درمانی و مرگ‌ومیر کمتر شود تا بتوانیم سرویس مناسب‌تری به بیماران ارائه دهیم زیرا الان یکی از مشکلات ما همین است که حجم ورودی به بیمارستان‌ها بالا است.

توکلی با اشاره به اینکه بیمارستان‌ها پر شده‌اند و تخت‌های بستری محدود است، تاکید کرد: هدف عمده طرح تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل و اعمال سایر محدودیت‌ها مانند محدودیت تردد بین استانی و شبانه این است که یک آرامش نسبی برای کادر درمان فراهم کنیم. هرچند این اقدام هم درمان قطعی واقعه نیست.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران، اظهار کرد: ارزیابی نتایج طرح به سرعت انجام نخواهد شد. پس از اعمال محدودیت‌ها با دو هفته تاخیر می‌توانید نتایج را مشاهده کنید.

وی با انتقاد از افزایش سفرها به سمت شمال کشور طی روزهای اخیر و پیش از آغاز اعمال محدودیت‌های جدید، بیان کرد: با اجرای محدودیت‌ها همراهی مردم هم نکته بسیار مهمی است و اگر همراهی از سوی مردم صورت نگیرد، طبیعتا توفیقی در اجرای محدودیت‌ها نخواهیم داشت.

توکلی درباره جهش‌های احتمالی ویروس کرونا اظهار کرد: مورد ثابت‌شده‌ای وجود ندارد اما شواهد بر این منوال است که ویروس تغییر رفتار داده اما این موضوع هنوز ثابت نشده است.

کد خبر 68798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =