آخرین اخبار

مرگ تلخ 5 اصفهانی برر اثر گازگرفتگی

حوادث رکنا: 5 نفر در اثر گازگرفتگی در اصفهان جان باختند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از اول سال تاکنون به علت گازگرفتگی ناشی از استفاده از بخاریهای بدون دودکش و غیراستاندارد،۲۴ نفر در اصفهان مصدوم شده و پنج نفر نیز جان باختند.
به گزارش رکنا، منصور شیشه فروش  با اشاره به خطر گازگرفتگی در روزهای سرد سال اظهار داشت: از اول سال تاکنون در اصفهان به علت استفاده از بخاری‌های بدون دودکش و غیراستاندارد، ۲۴ نفر مصدوم شده و پنج نفر به علت گازگرفتگی جان باختند.

وی افزود: عمده ترین علت گازگرفتگی در اصفهان، استفاده از بخاری‌ها و آبگرمکن های بدون دودکش بوده است که توصیه می‌شود مردم از وسایل استاندارد گازسوز استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استاداری اصفهان با بیان اینکه شومینه از جمله وسایلی است که بیشتر از سایر وسایل گرمایشی می‌تواند حادثه ساز شود، تصریح کرد: این وسیله علاوه بر اینکه گرمای زیادی را به هدر می‌دهد، مقدار بیشتری گاز را نیز وارد منزل می‌کند و جنبه تزئیناتی این وسیله بیشتر از قدرت گرمایشی آن است.

ضرورت استفاده از پکیج فن دار
وی در مورد استفاده از پکیج در منزل گفت: بهتر است از انواع فن دار پکیج استفاده شود تا آلاینده‌ها به خارج از اتاق هدایت شود، پکیج و آبگرمکن دیواری مقدار زیادی اکسیژن مصرف می‌کند و بهتر است این وسیله‌ها در خارج از محیط منزل مثل بالکن یا محلی که مستقیم به فضای آزاد راه دارد نصب شود.

شیشه فروش افزود: نقص در سیستم دودکش‌ها از مهم‌ترین عوامل تولید و انتشار گاز مونوکسید کربن است، باید قبل از نصب بخاری، آبگرمکن و پکیج از باز بودن مسیر دودکش‌های داخل دیوار اطمینان حاصل شود.

وی گفت: دودکش‌ها باید از سطح بام ۸۰ سانتی متر بالاتر بوده و حدود یک متر از دیوار جانبی فاصله داشته باشد و در انتهای آن کلاهک «اچ» مانند نصب شود چراکه وجود این کلاهک علاوه بر اینکه مانع ورود باد و توفان و شاخ و برگ درختان به داخل دودکش می‌شود و به خروج بهتر آلاینده‌ها نیز کمک می‌کند 

کد خبر 68505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =