آخرین اخبار

کلاهبرداری میلیونی با سیم کارت گمشده

حوادث رکنا: معاون اجتماعی پلیس پیشگیری تهران از سو استفاده یک باند کلاهبرداری از سیم کارت گمشده یک جوان که باعث مسدود شدندحساب بانکی اش شد، خبر داد.

  سرگرد "وحید سلطانی" معاون اجتماعی پلیس پیشگیری تهران گفت: مدتی قبل جوان ۳۰ ساله ای برای انجام امورات اداری به یکی از شعبات بانک در تهران مراجعه می‌کند که متوجه مسدود بودن حساب بانکی‌اش می‌شود.

وی افزود: پسر جوان با پیگیری و مراجعه به مرجع قضائی متوجه می شود حساب بانکی اش با دستور قضائی با شکایت ۸ شاکی در خصوص پرونده کلاهبرداری مسدود شده است.

سرگرد سلطانی ادامه داد: در بررسی‌های پلیسی مشخص شد که پسر جوان دارای 3 سیم کارت می باشد که یکی از آنها را ۶ ماه قبل در اسباب‌کشی خانه اش گم کرده و ‌با توجه به اینکه با سیم‌کارت گمشده کاری نداشته متوجه موضوع نبوده در حالی که کلاهبرداران از سیم کارت وی برای اقدامات فریبکارانه خود استفاده کرده‌اند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: پسر جوان در ادامه پیگیری‌ها اطلاع پیدا کرد که یک باند کلاهبرداری با استفاده از سیم‌کارت وی در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش و تراکنش‌های بانکی انجام داده است و در برابر اتهام کلاهبرداری قرار گرفته است.

سرگرد سلطانی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی برای شناسایی اعضای این باند که با سیم کارت پسر جوان از شهروندان کلاهبرداری کرده در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: شهروندان پیگیر اسناد و مدارک و سیم کارت خود باشند و آنها را در گاوصندوق نگهداری کنند و از طریق اپراتورهای مختلف پیگیر باشند که چند سیم کارت به‌نامشان است تا افراد سودجو از سیم‌کارت‌های شهروندان استفاده نکنند. 

کد خبر 68502

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =