آخرین اخبار

بالاخره قزوین دو هفته قرنطینه شد!

از اول آذرماه، طرح قرنطینه دوهفته‌ای با اعمال محدویت‌های جدید در استان قزوین اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین و  فرمانده قرارگاه  عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر  قزوین با اعلام این خبر گفت: درحال تکمیل و جمع بندی  ابعاد مختلف این محدودیت هستیم و با نهایی شدن آنها اطلاع رسانی می شود.
حبیبی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط شهرداری قزوین برای مقابله با کرونا گفت: سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی و فرهنگی، ورزشی، آرامستانها، زیباسازی و دیگر سازمان های شهرداری با اقدامات خوب خود و پیگیری و اجرای دقیق مصوبات ستاد مقابله با کرونا یاریگر ما در امر مقابله با شیوع این ویروس بود.
جانشین رییس ستاد مقابله با ویروس کرونای استان تاکید کرد: چاره کار مبارزه با کرونا افزودن تخت های بستری و خدمات درمانی نیست؛ بلکه باید به گونه ای عمل شود که به این وضعیت نرسیم.
حبیبی تصریح کرد: در حال حاضر در سطح استان ۶۰۰تخت برای بستری بیماران مهیا است؛ اما اگر تعداد بستری ها به بیش از رقم تعداد تخت ها برسد،  شرایط بسیار سختی داریم.
او در بخش دیگری از سخنانش از قرنطینه خارج از بیمارستان خبر داد و گفت: قرار است سه یا چهار مهمانخانه و مسافرخانه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی  قراردهیم تا قرنطینه در این مهمانخانه ها انجام شود.
حبیبی همچنین به اختصاص کپسول های اکسیژن برای بیمارانی که می توانند در منزل درمان شوند خبر داد و گفت: ۴۰۰کپسول اکسیژن برای  این  موضوع  اختصاص یافته و لازم است یکصد کپسول اکسیژن توسط شورا و شهرداری قزوین تامین شود تا به صورت امانت در اختیار بیماران قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین همچنین خواستار خرید و تامین یکصدهزار ماسک توسط شهرداری قزوین و توزیع آن بین نیازمندان شد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا استان قزوین خاطرنشان کرد: مبارزه با کرونا مختص دانشگاه علوم پزشکی و استانداری نیست؛ بلکه باید همه ارگانها پای کار باشند تا طی روزها و هفته های آینده شاهد کاهش افراد مبتلا و تعداد آمار مرگ و میر باشیم.

48 

کد خبر 68501

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =